Şimdi de Reddit'e Erişim Engeli Geldi!

1
0
0
0
0
Dünyanın en çok takip edilen sosyal platformlarından Reddit'e BTK tarafından engelleme kararı çıktı. Şu anda Reddit'e DNS veya VPN olmadan giriş yapılamıyor.
2005 yılında kurulan ve o dönemden bu yana internet üzerindeki sosyal platformlardan biri olan Reddit'e ülkemizde erişim engeli kararı çıkarıldı. Dün geceden itibaren başlatıldığı anlaşılan duruma göre Reddit'e giriş artık yapılamıyor.

Yapılan teknik incelemeler sonucunda 5651 sayılı kanun gereğinde yapılan erişim engeli dünya genelinde yankı uyandırmaya başladı. Çünkü 5651 sayılı kanuna göre bu kanun pornografi, terörizim probagandalığı, çocuk istismarı gibi konuları ele alan bir yasa ve görünüşe göre büyük ihtimalle dün Paris'te meydana gelen terör olaylarıyla alakalı yapılan paylaşımlardan kaynaklı olduğu belirtiliyor.Yine klasik olarak sadece DNS ve VPN kullanılarak erişilebilen site Facebook, Twitter ve YouTube gibi küresel çaptaki sitelerin ardından engellenen siteler listesindeki yerini aldı. Reddit ile ilgili alınan idari tedbir kararının Reddit.com üzerinden ne zaman kaldırılacağı ise bilinmiyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0