Redhack Üyesi Olduğu İleri Sürülen 13 Sanık Beraat Etti

0
0
0
0
0
Redhack Üyesi Olduğu İleri Sürülen 13 Sanık Beraat Etti
Kendilerini Marksist, Sosyalist olarak olarak tanımlayan grup 1997’de kuruldu. Yaptıkları ilk ses getiren eylem Şubat 2012’de Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitesini çökertmek oldu. 
Kendilerini Marksist, Sosyalist olarak olarak tanımlayan grup 1997’de kuruldu. Yaptıkları ilk ses getiren eylem Şubat 2012’de Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitesini çökertmek oldu. Bu olaydan sonra hızını alamayan grup Türkiye’de ortalama 350 emniyet müdürlüğü sitesine daha saldırı düzenleyerek bu siteleri kısa bir süreliğine kullanılamaz hale getirdi. Birçoğumuzun tahmin edeceği üzere Radhack’ten bahsediyoruz. 

Haklarında açılan yüzlerce dava bulunan kızıl hackerler birliği Redhack üyelerinden 13 sanık hakkında beraat kararı verildi. Suçlamara göre 13 sanık sol ve bölücü terör örgütlerinin neredeyse tamamına dijital destek verdiği iddia edilmiş ve sağlam bir alt yapı hazırladıkları söylenmişti. 2012’de başlayan olaylar zincirinde Kırıkkale ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitelerine saldırı düzenlenmiş ve bu kapsamda grup üyesi 10 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltı sürecinden sonra 7 kişinin suçu işlediği kesinleşmiş ve cezaevine gönderilmişti.Savcı Hakan Yüksel'in o dönemde düzenlediği iddianamede Redhack’in devlet otoritesini zayıflattığı söylensede, dün Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen duruşmaya göre işlenen suçların sanıklara ait olduğuna dair kesin bir bilgi olmadığına karar verildi. Bu karardan sonra özgürlüğüne kavuşan sanıklardan henüz bir açıklama gelmedi. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0