• Anasayfa
  • İnternet
  • Reklamlar Artık Ay’a Sıçradı! Gazlı İçecek Olan Pocari Sweat, Ay'daki İlk Reklam Ürünü Olacak

Reklamlar Artık Ay’a Sıçradı! Gazlı İçecek Olan Pocari Sweat, Ay'daki İlk Reklam Ürünü Olacak

0
0
0
0
0
Reklamlar Artık Ay’a Sıçradı! Gazlı İçecek Olan Pocari Sweat, Ay'daki İlk Reklam Ürünü Olacak
Japon bir firma olan Otsuka Pharmaceutical’a ait gazlı içecek markası Pocari Sweat, Ay’da konumlanacak ilk reklam kampanyası olacak.
Reklam alanı artık uluslararası olmaktan çıkıp ‘galaksiler arası’ olmaya doğru ilerliyor. Japon firma Otsuka Pharmaceutical’ın Pocari Sweat isimli gazlı içeceği, Ay’daki ilk reklam ürünü olacak.

Bunun gerçekleşebilmesi için ilk olarak önümüzdeki yıl Ay’a doğru fırlatılacak olan Space X’in Falcon 9 roketinin başarıyla iniş yapması gerekiyor. Eğer bu gerçekleşirse gazlı içecek kutusunu temsil edecek bir ‘zaman kapsülü’ uyduya gönderilecek. Ayrıca kişilerin telefonları üzerinden göndereceği mesajlar da Ay’a taşınacak.

Ay’a gönderilecek olan mesajlar, şimdiden titanyum plakadan yapılan kapsülün dışına işlenecek. Bu kapsülün içerisine toz halinde entegre edilecek olan gazlı içeceğin 30 yıl boyunca bozulmadan korunabileceği söyleniyor. Astronotların bu gazlı içeceği içebilmesi için yalnızca Ay’dan su kaynağı elde etmesi gerekiyor ve NASA, bunun 2018 yılına kadar gerçekleşebileceğini umuyor.

Yaklaşık 8 milyar dolarlık bir bütçesinin olduğu iddia edilen kampanyanın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0