Reklamlardan Kurtaran Efsane Adblock Plus Satıldı!

0
0
0
0
0
İnternet ortamında her taraftan çıkan reklamlardan kurtaran bir efsane haline gelen Adblock Plus artık satılarak farklı bir firmaya geçti.
Günümüz internet dünyasının bir numaralı gelir kapısı olan reklamlar bazı durumlarda can sıkıcı haline gelebiliyor. İşte tam bu noktada sağdan soldan fırlayan reklamları engelleyerek baş tacımız olan Adblock Plus öylesine sevildi ki bin tane örneği de ortaya çıktı. En son YouTube üzerinden kullanılması durumunda reklamları geçilmesini engelleyen sistem ile karşı karşıya kalan Adblock Plus'un geliştiricisi geliştiricisi Michael Gundlach, bir süredir Acceptable Ads adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyordu. 

Bu özellik ile hangi reklamların kabul edilip hangilerinin engellenebileceğini seçecektiniz ancak şimdi işler değişti. Çünkü Gundlach tarafından yapılan açıklamayla Adblock Plus satıldı!"Peki şimdi ne olacak?" diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Ancak Michael'dan gelen açıklamaya göre artık kendisi yerine yönetim şefi olan arkadaşı kadroda yer alacakmış. Ayrıca satılan firma ve kişi hakkında maalesef bir detay verilmedi. Yani bundan sonra ne olacağı meçhul, fakat Adblock Plus aynı işini yapmaya devam edeceği yapılan açıklamadan belli. Bu konuda bir sorun yok.

İlerleyen günlerde detaylanması beklenen bu durumun olası bilgileri gelirse sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0