• Anasayfa
  • İnternet
  • Sadece Kodları Kullanarak Daft Punk'ın "Aerodynamic" Adlı Şarkısını Çalan Kod Ustası!

Sadece Kodları Kullanarak Daft Punk'ın "Aerodynamic" Adlı Şarkısını Çalan Kod Ustası!

1
0
0
0
0
Sadece Kodları Kullanarak Daft Punk'ın "Aerodynamic" Adlı Şarkısını Çalan Kod Ustası!
Sébastien Rannou isimli bir yazılımcı, sadece kodları kullanarak Daft Punk'ın şarkılarından birisini çalmayı başardı.
Kod yazmanın ve programlama yapmanın yaratıcı olmadığını düşünen kişileri yeniden düşündürmek için özel olarak hazırlanmış bir video, YouTube'un ilginç kullanıcılarından birisi tarafından paylaşıldı. "Sébastien Rannou" adlı yazılımcı tarafından paylaşılan bu videoda kod yazım ustası, sadece kodları kullanarak Daft Punk'ın “Aerodynamic” adlı şarkısını çalıyor.

Bu ilginç videosu binlerce kişi tarafından izlenen Sébastien Rannou, bu videonun yapımını şu şekilde açıkladı: "Bilgisayarlarda bulunan ve sıklıkla kullanılan ses dosyalarının aksine ben yazılar üzerinden ses yaratıyorum. Normalde ritim, enstrüman ve seslerin belirli bir sıra ile eklendiği ses dosyalarının kod yazarakta oluşturulabileceğini gösteriyorum."
 

Eğer Sébastien'ın yaptığı müziği ve kullandığı yöntemi beğendiyseniz burada bulunan bağlantıdan onun kendi anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Birkaç videoda kodları nasıl müziğe çevirdiğini anlatan kod uzmanı herkesin yararlanabileceği bilgiler paylaşmış. Sébastien ile aynı şeyleri yapabilmek için sadece Sonic Pi adlı programı indirmeniz gerekiyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0