• Anasayfa
  • İnternet
  • Sahte Facebook Hesabıyla Erzurum'daki Aşireti Trolleyen Bir Kişi, Bütün Şehri Birbirine Düşürdü

Sahte Facebook Hesabıyla Erzurum'daki Aşireti Trolleyen Bir Kişi, Bütün Şehri Birbirine Düşürdü

0
0
0
0
0
Facebook üzerinden sahte hesap açarak içerisinde hakaretlerin bulunduğu içerikler paylaşan bir kişi, Erzurum’daki bir aşiretin içinde kavga çıkmasına sebep oldu.
Erzurum’da son bir hafta içerisinde akraba olan aşiret bireyleri arasında sürekli olarak silahlı ve bıçaklı kavgalar yaşandı. Olaylar o kadar ilerlemiş ki artık polisler dahi olaya müdahale edemez duruma gelmiş. 

Aşiret bireylerinden Coşkun Engin ise yaşanan kavgaların sahte Facebook hesabı üzerinden yapılan paylaşımlar sebebiyle olduğunu söyleyerek yetkililerden bu kişinin bulunmasını istedi. ‘Şu kişiyi bulun, yoksa aşiretimiz içerisinde cinayet çıkacak’ diyen Engin, "Facebook üzerinde 'Mehmet Uyuz' adında bir kişi üzerinden sahte hesap açılmış. Bu hesaptan aşiretimizin kollarında bulunan akrabalarımıza hakaret içerikli, uygunsuz paylaşımlar, mesajlar gönderildi. Bunun üzerine aşiret birbirine düştü. Benim, yakınlarımın evleri, işyerleri silahlı saldırıya uğradı. Olaylar büyüdü. Daha vahim olayların yaşanmaması için Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, emniyet yetkililerine sesimi duyurmak istiyorum. Emniyet konuyu araştırıyor henüz bir sonuç yok ortada. Bu sahte hesap bulunmazsa aşiret fertleri arasında daha vahim olaylar yaşanacak. Cinayetler olacak. Bu sahte hesap aydınlatılsın ki gerçekler ortaya çıksın. Yoksa herkes birbirinden şüpheleniyor, silahlı olaylar çıkıyor. İsteğimiz daha fazla kan akmadan, kan davasına dönüşmeden olayın aydınlatılması" dedi.Emniyet yetkilileri, yaklaşık 1 haftadır süren kavgaların hangi sebeple çıktığını bulamıyordu. Coşkun Engin’in ortaya çıkardığı bu sahte hesabın şimdi kim tarafından açılıp yönetildiği araştırılıyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0