• Anasayfa
  • İnternet
  • Arkasında Dev Monitörleri Olan Samsung Tırı: The Safety Truck

Arkasında Dev Monitörleri Olan Samsung Tırı: The Safety Truck

0
0
0
0
0
Samsung Arjantin’in güvenli bir yolculuk yapılması adına tırlarının arkasına yerleştirilen dev monitörler, tırın arkasındaki otomobillerin daha güvenli bir yolculuk yapmasını sağlıyor.
Trafik kazalarının, dolayısıyla da yaşanan ölümcül kazaların minimum seviyeye indirilmesi için bazı büyük şirketler (örnek Google), yıllardır sürücüsüz araç teknolojisi üzerinde çalışmalar yapıyorlar. Bu teknoloji sayesinde yaşanan kaza sayısının en düşük seviyeye çekilmesi amaçlanırken, ayrıca yeni bir gelir elde edilecek sektörün de kapısı açılmış olacak. Samsung Arjantin, şimdilik bu teknolojiye sahip araçlarını piyasaya sürmese de dünya üzerindeki birçok otomobil üreticisi şirketin ilgisini çekecek bir tır geliştirmiş.

Safety Truck adındaki bu tır, Leo Burnett Buenos Aires ile birlikte hazırlanan bir kampanyanın sonucu olarak ortaya çıkmış. Özellikle gidiş ve dönüş yolunun tek şeritli olduğu yollarda yapılan hatalı sollamalar sonucu yaşanan ölümcül kazaları önlemek için geliştirilen bu tır, oldukça mantıklı bir düşüncenin ürünü olarak ortaya çıkmış.Tırların önüne yerleştirilen kameralar, hem gece hem de gündüz görüşüne sahip. Kablosuz olan bu kameralar, tırın arkasında toplamda dört kareden oluşan dev bir ekrana görüntüyü aktarıyor ve arkadaki sürücüler için en uygun anda sollama yapmasına olanak sağlıyor.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0