Sanal Gerçekliğin Tehlikelerini Gösteren Kısa Film!

1
0
0
0
0
Sanal Gerçekliğin Tehlikelerini Gösteren Kısa Film!
Geleceğin teknolojisi olan sanal gerçeklik platformlarının insanlara ne gibi şeyler yapabileceğini ve onları neye dönüştürebileceğini gösteren bir kısa film, bu konuda oldukça dikkatli ilerlememiz gerektiğini gösteriyor.
Sanal gerçeklik platformları geleceğin teknolojileri. Son derece gelişmiş olan, gerçek hayattan hiçbir farkı olmaması amaçlanan ve kullanıcısını görüntü, duygu ve his olarak tam anlamıyla başka bir evrene, başka bir hayata taşımaya çalışan bu platform, şu an çok gelişmiş olmasa da piyasadaki örnekleri gittikçe gelişiyor ve ilerleyen senelerde de gelişmeye devam edecektir. Bu gelişimin bir gün sınıra dayanacağını ve sanal gerçekliğin insanların hayatlarını mahvedebileceğini düşünen bir grup yapımcı, bu konuyu oldukça güzel işledikleri kısa bir film ile gösterdi.

Filmin konusunu özetlemek gerekirse filmde bulunan karakterler bir mekanda toplanıyorlar ve bu mekan üzerinden sanal gerçekliği kullanarak birşeyler oynuyorlar. Bu toplanmalar günden güne sıklaşıyor ve en sonunda bu grubun içerisinden birisi, sanal gerçeklik platformunu kullanan kişilerin artık gerçeklik ve sanallık arasındaki farkı anlayamadığını farkediyor. 
 

Filmin bu güzel konusunun yanı sıra efektleri ve çekimleri oldukça iyi. Başları biraz sıkıcı olsa da izlemenizi tavsiye ediyorum.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0