Sanat Galerisine Gözlük Bırakarak Ziyaretçileri Trollediler

6
1
0
0
0
Birkaç genç, sanat galerisine gözlük bırakarak galeriyi ziyaret eden kişileri troll'lediler

"İnsanın olduğu her yerde sanat vardır" sözü, hayatımızı sanattan ayrı bir şekilde devam ettiremeyeceğimizi anlatan, anlaşılabilir ve güzel bir sözdür. Hayata renk katan ve birşeyleri güzel kılan sanat, gelişen ve değişen insan ile birlikte maalesef tarihinin en saçma dönemlerinden birisine giriş yapmıştır. Çağdaş sanat olarak adlandırılan bu dönem, saçma anlamlar yüklenmesiyle sanatçıların yeteneklerinin geri planda kaldığı komik sanat eserlerinin gün yüzüne çıkmasına neden olmuştur. Bu duruma verilebilecek en güzel örneklerden birisi de, bir grup gencin San Francisco'da bulunan sanat galerisindeki katılımcıları troll'lemesi.

Twitter'da @TJCruda ve @k_vinnn isimlerini kullanan gençler ziyaret ettikleri modern sanat galerisinde ilginç bir şaka yaptılar. Galeride boş buldukları bir alana gözlük bırakan gençler, birkaç dakika bekledikten sonra bu gözlüğü ziyaretçiler tarafından ilgi gördüğünü gözlemlediler. Yerdeki sıradan gözlüğü inceleyen ve hatta fotoğraflarını çeken ziyaretçiler, gözlüğe bakarak uzun uzun düşünmüşler ve hatta bu 'sanat eserini' yorumlamışlar. Gelen ziyaretçilerin tepkilerini göstermek adına fotoğraflar çeken ve kendi Twitter adresleri üzerinden paylaşan gençler, birkaç dakika sonra gözlüğü yerden alarak galeriden ayrılmışlar.

Şakanın hikayesini ve fotoğrafları internet üzerinden yayınlayan, sanatın düştüğü durumu gösteren gençler, 46.5 milyon dolara satılan iki renkli ve hiçbir şeye benzemeyen tabloyu hatırlamamı sağladı. Görebileceğiniz gibi tablodaki fırça darbeleri bile düz değil.

6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0