• Anasayfa
  • İnternet
  • Saydamlığın Sınırlarını Zorlayan Bu Saatin Fiyatı Tam 4 Milyon TL!

Saydamlığın Sınırlarını Zorlayan Bu Saatin Fiyatı Tam 4 Milyon TL!

2
0
0
0
0
'Bir saat ne kadar saydam olabilir?' sorusuna verilebilecek en iyi cevap olan Double Tourbillon 30° Technique servet değerinde bir fiyata sahip. Greubel Forsey imzalı saate birlikte göz atalım.
Bir saatte zamanı en ince dilimlerine kadar yakalamak mümkün mü? Ve saydamlığın sınırlarını zorlamak… Greubel Forsey tarafından tasarlanan Double Tourbillon 30° Technique her iki konuda da zirveye adını yazdırmak için tasarlanmış bir ürün. Böyle reklam metni gibi laflarla haber giriş yaptığıma bakmayın, sanırım fiyatını duyunca böyle bir ürünün reklamı olmayacağını siz de anlayacaksınız.

 Saydamlığın Zirvesi

İsterseniz önce özelliklerinden biraz söz edelim. Double Tourbillon 30 Tecnique tamamen safir kristal bir tasarıma sahip. Saatin kadran kısmında ya da kasasında herhangi bir metal parça bulunmuyor. Safirden üretilen saate saydamlığın en uç noktasına ulaşılmış. Saat için “Saydamlığın Zirvesi” nitelendirmesi yapılıyor. 

 Zamanı Kaçırmayan Saat

Saatin çalışma mekanizmasınada iki ayrı tourbillon kullanılıyor. Dış taraftaki tourbillon turunu her 4 dakikada bir tamamlıyor. İçteki ise her 60 saniyede bir turu bitiriyor. Çift tourbillon kullanılan bu tasarım Uluslararası Süreölçüm Yarışması’nda 1000 üzerinden 915 puana ulaşarak rekor kırmış durumda. Yani, bu saat ile zamanı en ince metriklerine kadar yakalayabiliyorsunuz.

 Fiyatı ve Kapanış 

Gelelim zurnanın zırt dediği yere; saatin fiyatına.. Saatte kullanılan kaliteli tourbillon’ların fiyatlarının bile 150 - 200 bin dolardan başladığını düşünürsek ve bunun üzerine safir kristali eklersek rakamın nereye ulaşacağı az çok belli. Double Tourbillon 30° Technique tam tamına 1.28 milyon dolar (4 milyon TL'ye yakın).
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0