Security Elements Çipi, SIM Kartlarını Ortadan Kaldıracak!

0
0
0
0
0
Banka kartlarında bulunan Security Elements çipinin akıllı telefonlara gelmesiyle SIM kartları tamamen ortadan kalkacak.
Security Elements ismindeki çip, banka kartlarında bulunan ve kullanıcıların kişisel bilgilerini barındıran bir sistem. Bu çip, akıllı telefonlara gömülü bir şekilde gelerek yalnızca SIM kartlarını değil kredi ve kimlik kartlarını da tarihe gömecek.

Bununla ilgili ilk girişim Apple’dan gelmiş ve şirket iPad Air 2 modelinde gömülü SIM kart teknolojisini kullanmıştı. Hatta bu sistemin iPhone 7’yle birlikte artık iPhone’larda da kullanılacağı söyleniyor.

Peki bu sistemin kullanımı nasıl olacak? GSM operatörleri müşterilerinin kullanıcı bilgilerini, baz istasyonları yardımıyla telefonların içerisine gömülü olarak yerleştirilecek bu kartların içerisine entegre edecek. Bunun için yalnızca ufak bir aplikasyon yüklemek yeterli olacak.Parmak izi, damar izi gibi bilgilerin de Security Elements’in içerisine yüklenebileceği belirtiliyor fakat bunun için devletin izninin alınması gerek. Gerekli iznin alındığı ülkelerdeki kullanıcılar, 2016 yılından itibaren dağıtımına başlanacak olan çiplerin akıllı telefonlara gelmesiyle birlikte bu teknolojiden faydalanmaya başlayacaklar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0