• Anasayfa
  • İnternet
  • Sadece Gölgede Bağlanılabilen İnternet Projesi: Shadow Wi-Fi

Sadece Gölgede Bağlanılabilen İnternet Projesi: Shadow Wi-Fi

0
0
0
0
0
Genellikle kötü tarafları olduğu düşünülen internet kullanımı, bazen insanların bilinçlenmesinde önemli rol oynuyor.
Günümüzde neredeyse her saniyemizi internete bağlı ve dolayısıyla bağımlı bir şekilde geçiriyoruz. Otobüs, iş yeri, okul ve tuvalet gibi yerlerde kullanmaktan geri kalmadığımız internet, artık vazgeçilmezlerimiz arasında yerini garantiledi. 

İçerisinde birçok faydalı bilgiyi de barındıran ve bu röportajımızdaki amcanın söylediği gibi ‘iyi kullanırsan iyi kötü kullanırsan kötü’ gibi basit bir mantığa dayandırılması gereken internet kullanımı, Peru’da gayet etkileyici bir projenin altına imzasını attı. Bu güzel ülkede bulunan Agua Dulce Plajı’na yerleştirilen ‘’Shadow Wi-Fi’’ kulesi beleş internet kovalayanların uğrak yeri olmuş.

Projenin en etkileyici tarafı ise internete sadece gölgede bağlanılabilmesi. Bu sayede, plajda insanların tamamı olmasa da bir kısmi sürekli ve yoğun güneşe maruz kalmıyor ve dolayısıyla cilt kanseri olma riski en aza indiriliyor. Ee onu anladık da gölgenin açısı değişmeyecek mi ? O zaman ne olacak ? Bu durumda devreye sistemin içinde bulunan sensörler giriyor. Bu sensörler güneşin hareketlerini belirliyor ve kablosuz ağ anteninin yönüne ona göre ayarlıyor. Ağa katılan kullanıcıları cilt kanseriyle ilgili bir siteye yönlendirip bilinçlerine bilinç katan uygulamanın yakın zamanda yaygınlaşması bekleniyor. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0