• Anasayfa
  • İnternet
  • Rusya’ya Siber Saldırı Yapan Türk Hackerlar Arasına Skorsky ve Ekibi de Katıldı!

Rusya’ya Siber Saldırı Yapan Türk Hackerlar Arasına Skorsky ve Ekibi de Katıldı!

1
1
0
0
0
Türk hackerlardan olan Skorksy, ekibiyle birlikte Türkiye aleyhine yapan Rus haber ve devlet sitelerine siber saldırı gerçekleştirdi.
Bu aralar yalnızca teknoloji dünyasının değil, ülke gündeminin ilk sırasında kuşkusuz siber saldırlar geliyor. İlk olarak Anonymous’un 14 Aralık tarihinden itibaren başlayan ve arkasında Rusların da olduğu ileri sürülen siber saldırıları görmüştük. Fakat sonrasında sırasıyla İLLEG4LİZM ve Ayyıldız Tim’in Rus sitelere saldırı yaptığını ve birçok sitenin erişime kapanmasını sağlamıştı. Bu iki oluşumun arasına Skorsky ve ekibi de katıldı.

Türkiye aleyhine haberler yaptığı gerekçesiyle http://sputniknews.com ve http://sputniknews.ru sitelerini hedef alan Türk hacker Skorsky, geçtiğimiz cuma gününden itibaren tarihin en büyük DDoS saldırılarından bir tanesini başlattı. Bu sitelerin yanı sıra gov.ru uzantılı Rus devlet sitelerine de saldırı başlatan Skorsky, "Sitelerini defalarca erişime kapattık. Mail yazışmalarını ele geçirdik. Siteler DDOS saldırıları ile çökertilmiştir. Aynı zamanda Rus ulusal güvenlik merkezi sitesini, savunma bakanlığı ile Rus istihbarat merkezinin sitelerine saldırı yaptık. Siteler yavaşladı ve girişlerde sıkıntılar çıkıyor. Bazı gov.ru uzantı sitelere ise index attık, site mehter marşları ile açılıyor" dedi.


 

 Onlar gibi halkı mağdur edecek saldırı yapmıyoruz

Saldırılarına aralıksız bir şekilde devam ettiklerini belirten Skorsky, "Biz işgal değil, fetih yapıyoruz. Onlar gibi halkı mağdur edecek saldırılar yapmıyoruz. Bankalar, hastaneler, vakıflar vb gibi siteler serverlar hedefimizde değil" dedi. Türk hacker, Türkiye’ye yönelik yapılacak her türlü saldırıya aynı şekilde karşılık vereceklerini belirtti.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0