• Anasayfa
  • İnternet
  • Peru'daki Bu Evler, Yerden 122 Metre Yükseklikte ve Uçurumun Kenarında

Peru'daki Bu Evler, Yerden 122 Metre Yükseklikte ve Uçurumun Kenarında

0
0
0
0
0
Peru’da Sagrado Vadisi'nde yerden 122 metre yükseklikte bulunan bu evler, uçurumun kenarında konumlandırılmış.
Gidenler bilir, Antalya'nın Olympos bölgesinde meşhur bungalow evler vardır. İlk gördüğümde 'arkadaş, bu evlerden daha heyecan verici bir yer olabilir mi?' düşünürken Peru'daki Skylodge adının verildiği bu evler, bungalowların ne kadar papucu varsa hepsini dama attı.

Peru’nun Sagrado Vadisi’nde dik kayalıklar üzerinde konumlandırılan bu evler, yerden metrelerce yükseklikte. Skylodge adındaki ve tamamı şeffaf tasarlanmış olan bu evler, turistlerin adrenalinle karışık bir şekilde yemek yiyebileceği ve uyuyabileceği bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

8 metre uzunluğunda ve 3 metre yüksekliğindeki bu evlere ulaşmak da bir o kadar heyecan verici. Bu şeffaf kapsül evlere ulaşabilmeniz için önce zorlu bir tırmanış yapmanız gerekiyor, ya da bir halat yardımıyla tepeden aşağı doğru iniş yapmanız lazım. Yani hangisini seçecek olursanız olun heyecanlı bir yolculuk yapmış olacaksınız.Evler, zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olabilmesi için polikarbondan üretilmiş. Ayrıca içerisinde 4 yatak, bir banyo ve yemek yiyebileceğiniz bir alan bulunuyor. Her tarafında pencere ve dört tane havalandırmanın bulunduğu evler, enerjisini güneş panelleri sayesinde alıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0