Skype'a Dünya Genelinde Erişilemiyor!

0
0
0
0
0
Skype'a Dünya Genelinde Erişilemiyor!
Günümüzün en yoğun kullanılan haberleşme sistemlerinden olan Skype'a "dünya genelinde" erişim sorunu yaşanıyor. Peki ya neden ve nasıl çözebiliriz? Cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.
Binlerce firmanın ve milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı Microsoft yapımı mesajlaşma ve görüşme servisi olan Skype, 10 yılı aşkın süredir kullanılıyor. Ancak bugün birkaç saattir yaşanan sorun ile ilk etapta "Ülkemizde Skype engellendi" düşüncesi yayılmaya başlanıyorken bu sorunun sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde olduğu ortaya çıktı.

Yani şirketlerin toplantılarını yaptığı, ofislerde departmanlar arası haberleşmede kullanılan ve kişisel kullanımda da görüntülü görüşme için ilk başvurulan program olan Skype'a internet bağlantınız olsa dahi erişim sağlanamıyor. Erişim sağlamış olanlar ise görünürde bağlantı koptu olarak görünsede görüşmelerini yapabiliyorlar. Yani bu bağlantı kopması öncesi bağlı olanlar şu anda haberleşebilirken, yeni bağlanacak olanlar ve tekrar bağlanmaya çalışanlar Skype'a erişemiyor.

Peki ya bu sorunun sebebi ne? İnternet ortamında dolaşan söylentilere göre bu sorunun sebebi Microsoft'un Skype'a yaptığı yenileme ve sunucu çalışmaları. Ancak görülen o ki bu çalışmalar yerinde gitmemiş ve beklenmedik bu sorun ortaya çıktı. Çözümü ise maalesef şu an için yok. (Tabii bir çözüm ortaya çıkarsa hemen haberimize ekleriz)
 

Skype'tan gelen açıklama da durumdan haberdar olduklarını işaret ediyor. Ekip bu işi çözmek için uğraştığını ve en kısa sürede çözeceklerini dile getirmiş. Bakalım ne kadar sürecek.
 

 GÜNCELLEME: SORUNUN ÇÖZÜMÜ


Eğer Skype'a bağlanmak istiyorsanız şu an için uygulamayı kullanmak yerine web.skype.com adresine bağlanıp oradan giriş yaparak Skype'ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bağlandıktan sonra isteyeceği Chrome eklentisini de yükleyerek sesli ve görüntülü konuşmayı yapabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0