• Anasayfa
  • İnternet
  • Skype'ın Masaüstü Sürümüne Gerçek Zamanlı Çeviri Özelliği Geldi!

Skype'ın Masaüstü Sürümüne Gerçek Zamanlı Çeviri Özelliği Geldi!

0
0
0
0
0
Skype Translator kısa süre içerisinde masaüstüne geldi ve bundan sonra başka dili konuşan insanlar ile Skype üzerinden herhangi bir sözlüğe gerek kalmadan konuşabileceksiniz.
Ücretsiz görüşme ve mesajlaşma servisi olan Skype, dünya genelinde en çok tercih edilen servislerin başında geliyor. Hal böyle olunca başka bir dili konuşan kişilerle anlaşabilmek için Google Translator ve ya elinizde bir sözlük bulunması gerekmekte. Yani örneğin İspanyolca konuşan bir arkadaşınız varsa (özellikle online oyunlardan edindiğiniz) ve hem siz hem arkadaşınızın İngilizcesi yetersiz kalıyorsa tam bu noktada Skype Translator devreye girecek.

Skype Translator'ın masaüstünde kullanıma açılmasıyla beraber farklı iki dili konuşan kişiler yazışma ve konuşma sırasında global dil olarak kabul edilen İngilizce yerine kendi ana dilini konuşarak anlaşabilecekler. Bu işlem ise Skype Translator ile işleyecek. Nasıl mı? Hemen anlatalım.Yukarıda verdiğim örnekte olduğu gibi sizi ve bir İspanyol birini düşünenlim. Her ikinizin de İngilizcesi iyi olmadığı için oynadığınız oyunda tam olarak anlaşamıyorsunuz ve oyunu kaybediyorsunuz. Bu duruma çözüm ise Skype Translator olacak. Yani siz Skype üzerinden arkadaşınıza Türkçe olarak biz yazı yazdığınızda karşıya İspanyolca'ya çevrilmiş olarak gidecek, o İspanyolca yazdığında ise size Türkçe olarak gelecek. Görüşmelerde de aynısı sanki yanınızda bir çevirmen varmışcasına işleyecek. Siz Skpye'dan "Merhaba" dediğinizde karşıya Skype "Hola" diye aktaracak ve tane tane konuşarak karşılıklı herhangi bir anlam karmaşası olmadan konuşabileceksiniz.Fakat işin kötü tarafına gelecek olursak Skype Translator'da şu anda Türkçe desteği maalesef bulunmuyor. İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve Çince desteği bulunan uygulamayı şu anda sadece İngilizce üzerinden kullanabiliriz gibi duruyor. Ancak Türkçe'nin de çok süre geçmeden gelmesini umut ediyoruz. Türkçe desteği de kazandığı zaman artık karşımızdaki kişinin konuştuğu dil önemli olmadan anlaşabileceğiz.

Skype Translator ile ilgili anlatım videosunu aşağıdan görebilir ve sistemi tam olarak anlayabilirsiniz. Daha sonra buradaki bağlantıdan Skype Translator'ı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0