• Anasayfa
  • İnternet
  • Snapchat'in Yeni Özelliği Discover Nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat'in Yeni Özelliği Discover Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
0
0
0
0
Snapchat'e gelen Discover özelliğiyle artık aynı zamanda birçok uluslararası haber kanallarından günlük bilgiler ve haberler alabileceksiniz.
Gün geçtikçe kullanıcı sayısında büyük artışlar yaşanan yeni sosyal medya platformlarından Snapchat sosyal kısmında fazlasıyla başarılı bulunuyordu. Artık bu başarıya doymuş olan firma biraz da medya kısmına odaklanmak istemiş.

Snapchat'e gelen son güncelleme ile Discover özelliğini ekleyenmesiyle CNN, MTV, Cosmopolitan, Daily Mail, Bleacher Report, Food Network, National Geographic, People, Vice, Yahoo! News ve Fusion gibi dünyadaki en büyük medya şirketlerini Snapchat'e taşıyarak günlük haberlerden ve gelişmelerden de yararlanmanıza olanak sağlayacak. (Özellikle hanımların dikkatini çekecek olan Food Network, her gün farklı yemek ve tatlı tarifleri sunacak.)
 

 Nasıl Kullanılır?


Eğer bugün bir güncelleme yaptıysanız takip ettiğiniz kişilerin snaplerini gördüğünüz sağ bölümün sağ üst köşesinde yuvarlak bir işaret eklendiğini farkedeceksiniz.

Bu sağ bölüme tıkladığınızda (ya da parmağınızı sağdan sola doğru bir kaydırma hareketi daha yaparak) ise sizi farklı bir sayfa karşılayacak. Bu da yukarıdaki görseldeki Discover. Bu bölümü kullanabilmek için size yardımcı olacak bölüm ise tam ortadaki Snapchat logosu. Buna bir kez tıklayarak açılacak olan videoda size neler yapmanızı gerektiğini gösteren Snap çıkıyor ve bu bölümü nasıl yönlendirebileceğinize dair bilgiler sunuyor.Yukarıdaki görsel de de olduğu gibi Discover bölümündeki herhangi bir icona tıkladığınızda parmak hareketleriyle haberler arası geçiş yapabileceksiniz.

Detaylı anlatmak gerekirse; yukarıdaki görseldeki medya şirketlerinden birinin logosuna tıkladığınızda sizi o medya şirketine ait bir haber karşılayacak. Öncelikle haber başlığını ve bir Snap videosunun eşlik edeceği bu bölümde yer alan haberin ana konusunu görebiliyoruz. Yukarı doğru parmak hareketimizle ilgili haber ve bilgiye ulaşabilıyor, yazılı olarak okuyabiliyor, ya da ilgili haber ile ilgili uzun videoyu izleyebiliyoruz. Ayrıca sağdan sola doğru bir parmak hareketiyle o şirketin diğer haberlerine de bakabiliyoruz. (Toplam 6 haber bulunuyor)Haber bölümünden çıkmak için ise yukarıdan aşağıya doğru bir kaydırma yaparak Discover'ın ana ekranına dönebiliyoruz. Aynı zamanda o bölümdeki tüm haberler bittikten sonra tekrar bir sola doğru kaydırma hareketi ana ekrana dönmenizi sağlayarak iconun rengini tersine çevirerek o bölümü okuduğunuzu anlamanızı sağlıyor.

Sonuç olarak gerçekten çok güzel bir medya sistemi oluşturan Snapchat, büyük ihtimalle kısa süre içinde Discover'daki medya servis sayılarını arttıracaktır. Zamanla Türk medya şirketlerinin de yer alacağını düşündüğümüz bu servis ile çok farklı bir sosyal medyacılık alanı da açılmış oldu.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0