• Anasayfa
  • İnternet
  • Snowden’ın, Google’ın Yeni Mesajlaşma Uygulaması Hakındaki Yorumu: Uzak Durun!

Snowden’ın, Google’ın Yeni Mesajlaşma Uygulaması Hakındaki Yorumu: Uzak Durun!

0
0
0
0
0
Snowden’ın, Google’ın Yeni Mesajlaşma Uygulaması Hakındaki Yorumu: Uzak Durun!
Google’ın I/O 2016’da duyurduğu mesajlaşma uygulaması Allo’yu ünlü bilgisayar uzmanı Snowden, ciddi şekilde eleştirdi.
I/O 2016 etkinliği sırasında duyurulan Google’ın yeni mesajlaşma sistemi Allo için ABD’nin eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi çalışanı olan Snowden’dan ciddi uyarılar geldi.

Şuradan detaylı olarak açıkladığımız mesajlaşma uygulamasında, aslında Incognito isimli kripto sistemiyle en son WhatsApp’a gelen şifreleme sistemine benzer desteğin bulunacağından bahsetmiştik. Fakat Snowden, bunun yetersiz olduğunu düşünerek uygulamadan uzak durulması gerektiği konusunda aşağıdaki tweet’i attı.
 

Google’ın yeni Allo chat uygulaması için uçtan uca şifrelemeyi varsayılan olarak devre dışı bırakma kararı, uygulamayı riskli (tehlikeli) ve güvensiz hale getiriyor.

Aslında Snowden’ın bu görüşünü Google’ın ürün güvenliği ekibinin peşinde olan Thai Duong da düşünüyor. Duong, kendi blogunda yazdığı bir yazıyla Snowden’ın görüşünü desteklercesine, Allo’ya uçtan uca şifreleme sistemini getirmeyi düşündüğünü belirtmiş. 

Google’ın kendi içinden bile çatlak seslerin çıkması, Allo’nun ilerleyen günlerde güvenlik olarak güncellenmesi ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor (gibi geliyor bana).
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0