• Anasayfa
  • İnternet
  • Sosyal Medya, THY’nin Türk ve Yabancı Yolcular Arasında Ayrımcılık Yaptığı İddiasıyla Çalkanalanıyor!

Sosyal Medya, THY’nin Türk ve Yabancı Yolcular Arasında Ayrımcılık Yaptığı İddiasıyla Çalkanalanıyor!

0
0
0
0
0
ABD’de yaşayan Didem End isimli bir Türk vatandaşının binlerce kez paylaşım alan yorumu, THY’nin Türklerle yabancılar arasında ayrımcılık yaptığı iddialarını ortaya çıkardı.
Atatürk Havalimanı’ndaki hain terör saldırısı sebebiyle yaşamını yitirenler için acımız hala tazeliğini koruyorken Didem End isimli Facebook kullanıcısının paylaştığı bir yazı, -eğer iddia ettiği gibiyse- hüznümüzü maalesef iki katına çıkardı.

Saldırının gerçekleştiği gün THY’yi arayarak (çağrı merkeziyle Türkçe olarak konuşmuş) Los Angeles - İstanbul biletini 11 Temmuz’a ertelemek istediğini fakat bunun için kendisinden ayrıca 250 dolar talep edildiğini belirten Didem End, daha sonra aynı çağrı merkezini İngilizce olarak seçtiğinde kendisinden özür dilenerek biletinin ücretsiz bir şekilde 11 Temmuz’a ertelendiğini belirtti. Didem End’in yaptığı paylaşımın tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz.Bugün itibariyle THY’den de biletlerin iadesi, değişikliği ve iptalleriyle ilgili bir duyuru geldi. Duyuruda Didem End’in belirttiğinin aksi bir açıklama yer alıyor fakat güncellenme tarihinin 01.07.2016 olduğunu da ayrıca belirtelim. Didem End ise paylaşımını, 28 Haziran’ı 29 Haziran’a bağlayan gecenin ilk saatlerinde yapmıştı. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0