• Anasayfa
  • İnternet
  • Spotify'da 2014 Yılının En Fazla Dinlenenler Listesi Açıklandı

Spotify'da 2014 Yılının En Fazla Dinlenenler Listesi Açıklandı

0
0
0
0
0
Çevimiçi müzik servisi Spotify 2014 yılı müzik değerlendirmesinin sonuçlarını açıkladı. ‘’Year In Music’’ adlı değerlendirmesinde küresel anlamda yıldız, İngiliz sanatçı Ed Sheeran oldu. Türkiye verilerinde de 6 milyon üzerindeki dinlenme sayısıyla en çok dinlenen sanatçı Sıla oldu.

Çevimiçi müzik servisi Spotify, 2014 yılı müzik değerlendirmesinin sonuçlarını açıkladı. ‘’Year In Music’’ adlı değerlendirmesinde küresel anlamda yıldız, İngiliz sanatçı Ed Sheeran oldu. Haziran ayında piyasaya çıkan albümü ‘’X’’  de en çok dinlenen albüm ünvanını aldı. 

Ed Sheeran ardından küresel çapta en çok dinlenen isimler ise sırasıyla Eminem, Coldplay, Calvin Harris ve Katy Perry oldu.
 
Coldplay dünya çapında en popüler grup, Katy Perry de en popüler kadın sanatçı olarak değerlendirmede yerini aldı.
 
2014 yılına damga vuran şarkı Pharell Williams’ın ‘’Happy’’ şarkısı olurken, dünya çapında en hızlı yayılan şarkı da Hoizer tarafından seslendirilen Take Me To The Church oldu.
 
Değerlendirmenin Türkiye verilerine baktığımızda, Sıla'nın listeleri alt üst ettiğini görmek mümkün. 6 milyon dinlenme sayısını aşan Sıla, en çok dinlenen, albümü en çok satan sanatçı (Yeni Ay albümü), en hızlı yayılan şarkı ise Sia'nın seslendirdiği Chandelier adlı parça oldu.

Spotify’ı takip edenlere, etmek isteyip de ücretinin çok olduğunu düşünenlere ya da benim gibi bilmeyip de denemek isteyenlere Spotify’dan küçük ama güzel bir haber var.
 
Milyonlarca parçayı müzikseverlere ulaştıran Spotify, Premium servisine yeni üye olacak kullanıcılara bir güzellik yapıyor.
 
Premium servisine yeni üye olacak kullanıcılar, bir aylık kullanım ücretiyle tam 3 aylık kullanım hizmeti alabilecek. Bunun için Premium servisine yeni üyelik yapmak gerek. Maalesef mevcut Premium üyeler bu fırsattan yararlanamıyor. 3 ayın sonuna kadar üyelik iptal edilmezse 9,99TL’lik üyelik ücreti kullanıcıların kredi kartların tahsil edilecek.Premium servisi ile çıkan reklamlardan ötürü sinirinizi bozmadan (reklam çıkmıyor çünkü), her türlü bilgisayar, tablet veya akıllı telefonlarınızdan sınırsız müzik dinlemenin tadına varmak mümkün. Böyle olunca ayağıöıza gelen bu güzel fırsatı tepmemek gerek. Kaynak

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0