• Anasayfa
  • İnternet
  • Spotify'a Sadece Premium Üyelerin Erişebileceği Şarkı ve Albümler Geliyor!

Spotify'a Sadece Premium Üyelerin Erişebileceği Şarkı ve Albümler Geliyor!

0
0
0
0
0
Spotify, en önemli özelliği olan ''ücretsiz üyelik'' olayını işe yaramaz duruma getirebilir.
Dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip müzik platformlarından biri olan Spotify, ses getiren bir platform yeniliğine gidebilir. Wall Street Journal'ın haberine göre, kullanıcılarına ücretsiz şekilde üyelik sistemi sunan Spotify, bu kullanıcılarına üzecek bir karar aldı.

Bildiğiniz üzere Spotify'a üye olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Bunun karşılığında da platformda bulunan şarkıları dilediğiniz gibi dinleyebiliyorsunuz. Belli bir ücret karşılığında ile şarkıları dinlerken çıkan reklamlar, ya da çevrimdışı liste gibi özelliklere sahip oluyorsunuz.Ancak bu durum, özellikle sanatçıları rahatsız etmekte. Zira herhangi bir ücret ödemeden kullanıcıların şarkılara ulaşma durumu, bazı sanatçıların pek de işine gelmiyor. Bu konuda Spotify'a yapılan baskılar da zaten malumunuz. Pek çok sanatçı, şarkılarını, albümlerini Spotify'ın platformuna sunmuyor.

Hal böyle olunca da Spotify radikal bir yenilik için kolları sıvadı. Artık, Spotify, Premium kullanıcıları için ekstra şarkılar ve albümler sunacak. Yani aslında sistem şu şekilde işleyecek; bir sanatçı, şarkısını Spotify'a, Premium kullanıcılara açık olacak şekilde verecek. Ücretsiz üye olan kullanıcılar ise bu şarkıları ya da albümleri dinleyemeyecek.Tabii bu Spotify'ın imajı konusunda oldukça kritik bir değişiklik. Çünkü böyle bir değişikliğe gidilmesi, pek çok sanatçının sadece premium kullanıcılara açık şarkı ve albümleri paylaşması demek. Bu durumda da ücretsiz üye olan kullanıcılar, sadece programda vitrin gezer gibi ''premium'da hangi şarkılar varmış'' konumuna gelebilir. Bu arada şunu da belirtelim, bazı kaynaklara göre Spotify'ın YouTube'un müzik servisi YouTube Music'e karşı bir adım atma amacıyla böyle bir işe kalkıştığı da söylenmekte.

Spotify'ın bu değişikliği kısa süre içinde muhtemelen olmayacak. Yani ortada henüz bir tarih, ya da erken atılan bir adım mevcut değil. Yine de tarih olarak 2016 yılının ilk ayları konuşulmakta.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0