Spotify'dan Dünya Geneli Müzik Haritası Çıkarıldı

0
0
0
0
0
Online müzik servisi olan Spotify, dünya genelinde nerede hangi şarkının en çok dinlenildiğini gösteren bir müzik haritası çıkardı.
Spotify'ı hepimiz biliyoruz. Daha önceleri ülkemizde de benzer bir hizmet veren Fizy'e benzeyen, fakat üzerine çok fazla şey katılmış olan çevrimiçi müzik servisi Spotify artık dünya genelinde cihazlarınıza müzik indirmek yerine kullanılan çok daha hesaplı bir servis olarak dikkat çekiyor. En ciddi rakibi olan Deezer'ın ardından kısa bir süre önce Apple Müzik servisini de dahil olmasıyla ortamın kızıştığı bu serviste en çok tercih edilen Spotify bir dünya geneli haritası çıkararak kendi servisi üzerinden dünyanın herhangi bir yerinde en çok dinlenilen müzikleri sıraladı.

Dünya çevresinde 1000'e yakın farklı şehir baz alınarak oluşturulan haritada ülkemizden İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Adana, Konya, Denizli, Aydın, Manisa, Kayseri, Samsun, Mersin ve Bursa var.Yukarıda kendinizin de görebileceği ve inceleme yapabileceği haritaya bakıldığında ilk sıralarda Ceza'nın son çıkan Sus Pus albümünün birkaç parçası, Demet Akalın, Yalın, Can Bonomo gibi sanatçıların parçaları görülüyor. Tüm İstanbul listesine de buradaki bağlantıdan bakabilirsiniz. İzmir'de de ilk sırada Ceza'nın Sus Pus parçası bulunuyor, ardından ise Yalın - Benimki ve Demet Akalın'dan Ders Olsun parçası geliyor. O listeye de buradan bakabilirsiniz. Son olarak da Ankara'yı örnek verelim; ilk sırada yeniden Sus Pus var ve bir diğer rap sanatçısı Sansar Salvo ile düeti olan Sor Bize parçası bulunmakta. Bu liste de burada.
 


Yukarıdaki dünya haritasından istediğiniz yerdeki listeye ulaşabilirsiniz. Böylelikle Spotify'ın da dünyanın nerelerinde yoğun olarak dinlendiğini görebiliyoruz. Ayrıca Türkiye'de de oldukça sıklıkla kullanıldığını bu kadar şehir eklenmesinden de anlayabiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0