Star Wars Gemileri Dronelar Sayesinde Gerçek Oluyor

0
0
0
0
0
Star Wars Gemileri Dronelar Sayesinde Gerçek Oluyor
Elbette gerçek boyutları ile hayatımıza girecekleri günleri de görmek isteriz; ama sanıyorum “uzun zaman sonra, belki de çok uzak bir galakside” karşılaşacağız gerçek bir Star Destroyer ya da X-Wing ile hatta iyi bir çocuk olursak belki Deathstar’ı bile görebiliriz.
Bu yıl yedinci filmi gelecek olan - ve benim çocuklar gibi sevineceğim - Star Wars serisinin savaş gemilerinin drone versiyonlarını yapan bir YouTuber, daha önce “galaksinin en hızlı hurda yığını” olan Millennium Falcon’u yapmış ve Star Wars hayranlarının - ki ben de bunlardan biriyim - adeta iştahını kabartmıştı. Şimdi ise altıncı film olan “Return of the Jedi” filmindeki Speeder Bike (motosiklet benzeri uçan araç) drone ile donanmasını güçlendiriyor.

 

Google’ın donanım mühendislerinden ve MIT Havacılık Mühendisliği mezunu Adam Woodworth’ün 12 inçlik bir drone üzerinden tasarladığı bu oyuncak ile ilgili bir de yapmak isteyenler için yardımcı olabilecek bir rehber hazırlamış. (ona da buradan ulaşabilirsiniz) Yukarıda Speeder Bike versiyonunu izleyebileceğinizm özel yapım droneların aşağıdan da Tie Interceptor ve Star Destroyer Imparatorluk gemisi modelleri ile Millennium Falcon’a ulaşabilirsiniz.
 

 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0