• Anasayfa
  • İnternet
  • Su Dolu Kavanozun İçerisine Kızdırılmış Metal Topu Atıldığında Ortaya Çıkan Fiziksel Değişiklikler

Su Dolu Kavanozun İçerisine Kızdırılmış Metal Topu Atıldığında Ortaya Çıkan Fiziksel Değişiklikler

0
0
0
0
0
Su Dolu Kavanozun İçerisine Kızdırılmış Metal Topu Atıldığında Ortaya Çıkan Fiziksel Değişiklikler
Metal ateş toplarıyla oynamayı seven YouTube kanalı Carsandwater, bu sefer bir suyun içerisine bırakılan metal topun yarattığı fiziksel değişikliği gösterdi.
Carsandwater’ın metal topların farklı materyallerle olan etkileşimi sonucu ortaya ne gibi fiziksel reaksiyonların çıkacağıyla ilgili merakı, eminim ki üniversiteye geçiş yaptığımız eğitim yılları arasındaki çoğu fizik ya da kimya öğretmeninden daha fazladır. O yüzden bu kanala ayrı bir sempatiyle yaklaşıyorum ve yayınladıkları videoların gerçekten de izlenebilirliğinin olduğunu düşünüyorum.

Kanalın yayınladığı son video, cam bir kavanoz içerisine atılan kızdırılmış metal topun ve suyun zamanla aldığı fiziksel değişikliği gösteriyor. Metal toptaki yoğun ısı, suda gözle görülür bir değişikliğin olmasına sebep oluyor. Suyun zamanla ısınması ve bir volkan gibi kavanozun içerisinden fışkırması ise videonun en ilgi çekici olduğu kısımlar olarak göze çarpıyor.

Eminim ki bu deney sizin de ilginizi çekecektir. (beğenmediyseniz de yalancı çıkartmayın beni, ‘çok güzelmiş yaa’ falan deyin)
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0