• Anasayfa
  • İnternet
  • Süngerin Üzerine Kızdırılmış Metal Top Bırakılırsa Ne Olur?

Süngerin Üzerine Kızdırılmış Metal Top Bırakılırsa Ne Olur?

0
0
0
0
0
Süngerin Üzerine Kızdırılmış Metal Top Bırakılırsa Ne Olur?
Isıtılmış metal topların cisimlere olan etkisi üzerine master yapmış olan bir YouTube kullanıcısı, sünger üzerine kızdırılmış metal top bıraktıktan sonra neler olabileceğini inceledi.
Bazı maddeler, değişik formlara büründükten sonra farklı maddeler üzerinde kimyasal olarak bazı reaksiyonların oluşmasına sebep oluyor. Bunu gözle görülür şekilde en net gösteren şey ise ateş ve ısıdır. Bir kağıdı yaktığınızda madde aynı kalır, fakat kimyasal olarak çok belirgin bir değişkenlik gösterir. Ya da su, bir ateş ya da güneş ısısıyla belirli bir dereceye ulaştıktan sonra buhar olur. Bu örnekleri birçok kimya derslerinde yapılan deneylerle çoğaltabiliriz fakat herkesin aklına gelmeyecek değişik deneyler, kimya derslerindeki deneylerden daha çok ilgimizi çekmiyor değil.

Geçtiğimiz günlerde TechRax ekibinin iPhone 6’nın üzerine ısıtılmış metal top bıraktığı ve cihazın çalışıp çalışmadığını kontrol ettiği videosunu paylaşmıştık. Şimdi de ısıtılmış metal topları farklı maddeler üzerinde denemekten hoşlanan Carsandwater isimli bir kullanıcı, sünger yapının üzerine kızdırılmış bir top bırakarak sonucun ne olacağını tahmin etmiş. Belki videoyu izlemeden önce kafanızda bazı formlar belirmiş olabilir fakat sandığınızdan çok farklı bir görüntüyle karşılaşacağınızdan eminim. 

Lafı fazla uzatmayalım, aşağıdaki videoyla sizleri baş başa bırakalım.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0