• Anasayfa
  • İnternet
  • Tarihteki Tüm Savaşların Gösterildiği İnteraktif Bir Harita Yapıldı

Tarihteki Tüm Savaşların Gösterildiği İnteraktif Bir Harita Yapıldı

2
0
0
0
0
WikiPedia ve DPpedia’dan alınan verilerle birlikte dünya tarihinde bu zamana kadar yapılan tüm savaşlar bir haritada gösterildi.
Tarih boyunca devletler ve farklı yapıdaki oluşumlar arasında sayısız kez savaşlar yapıldı. Bu anlamda ortaya çıkarılan harita, dünya tarihinde yapılan savaşların hem rakamsal hem de bölgesel olarak olarak detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Nodegoat isimli veri yönetimi ve analizler yapan sitenin bilgisayar programcıları, Wikipedia ve DPpedia verilerinden faydalanarak dünya tarihindeki tüm savaşların gösterildiği interaktif bir harita geliştirdi.

Milattan önce 2500 yılından günümüze kadar geçen süre içerisinde yaşanan savaşları renk skalasına göre kategorize eden ekip haritaya 8048 savaş yerleştirmiş. Ayrıca yakın bir zamanda, yaşanmış irili ufaklı 2567 savaş daha eklenecekmiş.Şuradan ulaşabileceğiniz sitede aşağıda bulunan barı kullanıp istediğiniz tarih aralığını belirleyerek dünya üzerinde yaşanan savaşlarla ilgili detaylı bilgilere, haritadan savaşların üzerine tıkladığınızda ise hangi kaynaklardan faydalanıldığına dair linklere ulaşabilirsiniz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0