• Anasayfa
  • İnternet
  • Taylor Swift'in Yaptığı 'Atar' Sonrası Apple Geri Adım Attı

Taylor Swift'in Yaptığı 'Atar' Sonrası Apple Geri Adım Attı

2
0
0
0
0
Taylor Swift'in Yaptığı 'Atar' Sonrası Apple Geri Adım Attı
Taylor Swift ve Apple Music arasında geçen telif ödemeleri sorunu, Apple'ın kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue'nin Twitter hesabından attığı tweet'lerin ardından çözülmüş gibi duruyor.
​Taylor Swift, geçtiğimiz günlerde kendi Tumblr hesabından bir açıklama yapmıştı. Bu açıklama, Apple Music’te neden olmadığına dair bir bilgilendirmeydi. Apple Music’ten 3 ay deneme süresi boyunca şarkı ve albümlerin satın alınabilir olmasına rağmen sanatçılara telif ödemesinin yapılmayacak olması, Taylor Swift’in böyle bir karar almasını sağlamıştı.

Dün akşam Apple’ın kıdemli başkan yardımcısı olan Eddy Cue, Twitter hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. Taylor Swift’in telif ‘atarına’ karşılık olacak şekilde tweet’ler atan Cue, sanatçının gönlünü aldı. Cue’nin ve Taylor Swift’in attığı tweet’ler ve Türkçe karşılıkları sırasıyla şu şekilde:
  "Apple Music, ücretsiz seçenekler de dahil olmak üzere sanatçılara yayın ödemesi yapacak." "Taylor Swift ve Indie sanatçıları, sizi duyuyoruz. Sevgiler, Apple." "Ben mutlu oldum ve rahatladım. Bugünkü destek veren sözlerinizden dolayı teşekkür ederiz. Onlar bizi dinledi."

Son zamanlarda teknoloji dünyasının dikkatini çeken haberlerle gündeme gelen Taylor Swift, daha önce de adının geçtiği iki porno uzantılı domain adresini satın almıştı.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0