​Tecavüzcü Hakkındaki Gönderiyi Silen Facebook, Kullanıcılardan Tepki Aldı!

1
0
0
0
0
Brock Turner isimli tecavüzcü hakkındaki gönderileri silen Facebook, olayı protesto eden kişilerden tepki gördü.
Amerika'da yaşanan bir tecavüz olayı, milyonlarca insanın tepkisini topladı. Brock Turner isimli kişi, bundan birkaç hafta önce bilinci yerinde olmayan bir kadına tecavüz etti ve olayı gören iki adam tarafından yakalandı. Kadın tarafından dava edilen ve bölgesel mahkemeye çıkartılan Brock, hakimin ilginç kararıyla sadece 6 ay hapis cezası aldı. Brock'un iyi bir yüzücü olduğunu ve onu bu spordan uzak tutmak istemediğini söyleyen hakimin, neredeyse ödül olarak nitelendirebileceğimiz bu cezayı Brock'a uygun görmesi Amerika'yı ayağa kaldırdı. Brock'un hak ettiği cezayı alması için kampanya başlatan, tecavüzcünün isminin karalanması için belirli yerlere fotoğraflarını ve ismini gönderen internet kullanıcılarından birisi, Facebook tarafından yapılan sansürlemeyle çılgına döndü.

Brock'un caps'ini (meme) yapan kullanıcı (ismi açıklanmadı), binlerce kişiye ulaşan caps'in Facebook'tan kaldırıldığını görünce "Beni susturamazsınız! Sadece doğruları söylüyorum diye gönderimi kaldırdığınız için bu olayın peşini bırakacağımı mı sanıyorsunuz?" diyerek olay hakkında bilgilerin bulunduğu, tecavüzcünün isminin ve fotoğraflarının bolca geçtiği, hakimin kararına değinildiği ve hatta Brock'un babasının "Oğlum hakkında konuşmayı bırakmalısınız. Sadece 20 dakikalık bir eylem yüzünden hayatını bitiremezsiniz" sözünün bulunduğu gönderiler paylaştı. Kısa sürede destek bulan kullanıcı, olayın haberinin yapılmasıyla birlikte Facebook'un gözünü korkutmayı başardı ve hem gönderisini geri aldı, hem de amacına ulaşmış oldu.

 

Genelde ülkemizde tecavüzcülerin korunduğunu ve hatta ödüllendirildiğini görüyoruz. Bu tarz pislik insanları koruyan ve onları destekleyen kişiler işe yaramaz, insan bozması canlılardır. Karşıdaki kişinin duygularını hiçe sayan, onun tüm hayatını mahveden bir suçun cezası bol keseden verilmelidir. 'Ceza vermek' sözünü '5 yıl sorunsuz evlilik' olarak anlayan kişiler de aynı şekilde akılsız, ahlaksız ve pisliktir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0