TechCrunch Hack Festivali'nin Kazananı Belli Oldu: Witness

0
0
0
0
0
TechCrunch Hack Festivali'nin Kazananı Belli Oldu: Witness
Witness uygulaması sayesinde acil durumlarda yakınlarımızdan, içinde bulunduğumuz durumu anlatmak zorunda kalmadan tek tuşla yardım isteyebileceğiz.
TechCrunch’ın her yıl yapmış olduğu ve hatta Silicon Valley dizisine de konu olmuş olan TechCrunch Disrupt etkinliği çerçevesinde gerçekleştirilen Hack Festivali'nin (Hackathon) kazananı belli oldu. 

Witness adındaki uygulama sayesinde bir çok acil durumdan sağ çıkma olasılığımız artıyor. Uygulaması sayesinde tek bir tık yaparak bütün bilgileriniz sizin daha önceden seçmiş olduğunuz kişilere gönderiliyor.

Uygulamayı çalıştırdığınız anda telefonunuzun kamerası, mikrofonu, GPS’i çalışmaya başlıyor. Daha önceden seçmiş olduğunuz kişilere uygulamanın çalışması ile bir arama geliyor. Gelen aramada sesli mesaj kayıtlı ve sesli mesajda aranan kişiye mesajlarını kontrol etmesi söyleniyor. Mesajlarda verilen linkte ise sizin bulunduğunuz konum ve o anda kameranızın çekmiş olduğu görüntü gözükmekte. Yani eğer bir saldırı altıdaysanız bunu rahatlıkla buradan yayınlayabiliyorsunuz. Tabii karşıdaki kişinin bunu farkedebileceği düşünülmüş ve bu yüzden uygulamanın ekranı tamamen karartılmış.

Bir nevi panik butonu görevi gören uygulamanın yaratıcısı, 5,000 dolarlık ödülü alarak yarışmanın 1.’si oldu.
 


Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0