Televizyon Efsanesi Tahmin Oyunu Artık Google'da

0
0
0
0
0
Amerikan TV efsanesi, ülkemizde de çeşitli formatlarla geniş bir izleyici kitlesine ulaşan aile oyunu Family Feud, artık Google ile oynayabilecek. Çok da eğlenceli bir şekilde.
Google'dan hiç beklemediğimiz bir online oyun geldi. Yıllar boyunca Amerika'da milyonları TV başına kitleyen, ülkemizde de ''Aileler Yarışıyor'' adı ile bildiğimiz Family Feud programına benzeyen oyun oldukça eğlenceli.

Oyunu bilmeyenler için kısaca anlatayım; oyun size seçtiğiniz türe göre tamamlanmamış bir cümle veriyor. Sizde daha önceden anketlerle belirlenmiş cevaplardan en çok verilmiş olan on tanesini bulmaya çalışıyorsunuz. Cevaplar da Google'ın arama motorunda en çok arananlarına göre sıralanıyor. Yani verdiğiniz cevabın listede olmaması, o cevapın Google üzerinde ilk ona giremediğini göstermekte.Örneğin size ''Türkiyenin en çok sevilen teknoloji haber sitesi ........ '' şeklinde bir cümle veriliyor. Sizde boş kalan yere aklınıza ilk gelen kelimeyi (Webtekno) söylüyorsunuz. Eğer verdiğiniz cevap popüler cevaplar arasında ise puan alıyorsunuz. Amaç en popüler olan cevabı (Webtekno) bulup, en yüksek puanı almak. Google Feud da aynen bu şekilde oynanıyor. Size kültür, insanlar, isimler ve genel sorular şeklinde dört kategori veriliyor. Seçtiğiniz kategoriye göre de sorular yöneltiliyor.Mesela ben ''isimler'' kategorisini seçtim, karşıma ''Russell......'' diye bir soru geldi. Boş kalan yere ''Crowe, Brand, Westbrook'' falan yazdım, üçü de varmış, güzel de puan aldım. Bu arada üç adet hakkınız var. Üç kez popüler cevaplardan birini bulamazsanız oyun bitiyor.Oyun oldukça eğlenceli ancak genel olarak Amerikan kültürüne dayalı sorular çıkıyor, o yüzden biraz bilgi sahibi olmak gerek. Oyunu buradan oynayabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0