Terminatör Filmi Gerçek Olabilir Mi?

1
0
0
0
0
ALS hastası olan ve insanlarla iletişim kurabilmek için bilgisayar teknolojilerinden faydalanan dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawkingdüşünebilen makinelerin ileride insanoğlu için büyük bir tehdit oluşturabileceği açıklamasında bulundu.
ALS hastası olan ve insanlarla iletişim kurabilmek için bilgisayar teknolojilerinden faydalanan dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawking, düşünebilen makinelerin ileride insanoğlu için büyük bir tehdit oluşturabileceği açıklamasında bulundu.

Yapay zeka olarak tabir edilen, düşünebilen makinelerin bugüne kadar olan üretimlerinin insanoğlu için son derece faydalı olduğuna da dikkat çeken bilim adamı, günümüz teknolojisinden ileri seviyede yapılacak olan yapay zekaların, ileride kendilerini geliştirmeye devam edebileceklerini hatta biçimsel olarak da kendilerini değiştirebileceklerini ifade etti. Böyle bir durumda da insan ırkının sonunun kaçınılmaz olacağını belirtti
.
Ayrıca internet üzerindeki tehlikelere dikkat çeken Hawking, internet şirketlerinin kişi hak ve özgürlüklerine zarar vermeden bu tehditleri ortadan kaldırmaları gerektiği düşüncesinde.

Öyle görülüyor ki hemen hemen herkesin severek izlemiş olduğu Terminatör adlı filmdeki robotlar ile insanlar arasındaki savaş gerçek olabilir. Bu konuyu iyice düşünmekte fayda var.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0