Google Az Kalsın Tesla'yı Satın Alacaktı

0
0
0
0
0
Dünyanın en önemli otomobil teknolojisi şirketlerinden olan Tesla, 2 yıl önce Google tarafından az kalsın satın alınacakmış.
Bizi takip edenler, haftada en az bir kere Tesla’yla ilgili haber yaptığımızı bilirler. Elektrikli otomobil platformunun şu an bir numarası olan Tesla, aslında 2 yıl öncesine kadar çok zor günler geçiriyormuş.

Bloomberg’in haberine göre Tesla, iki yıl önce arabalarını satamadığı gerekçesiyle iflas etmek üzereymiş, hatta bu yüzden ABD hükümetinden borç almak zorunda bile kalmış. Daha sonra şirketin CEO’su Elon Musk, arkadaşı olan Google CEO’su Larry Page’e ‘şirketi satın almak isteyip istemediğini’ sormuş. Gelişen olayların ardından iki şirket neredeyse anlaşma noktasına varmış. Google, firmaya 6 milyar dolar ödeyecek ve 8 yıl boyunca Elon Musk’ında ekibin içerisinde yer alacağı şekilde bir sonraki araba üretimlerine geçilmeden Tesla dağıtılmayacaktı. Fakat işler daha sonra değişmeye başladı.Avukatların resmi işlemleri tamamlamasının ardından tam iki şirket anlaşacaklar derken Tesla’nın satışlarında ciddi bir artış yaşandığı ve Musk’ın da anlaşmayı bozduğu ortaya çıktı. Sürücüsüz araçlara yaptığı yatırımları bildiğimiz Google’ın Tesla’ya neden bu kadar ilgi duyduğunu anlamak zor değil. Sürücüsüz ve elektrikle çalışan otomobiller geleceğin en büyük otomobil teknolojisi olacak, Google da bunun gayet farkında.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0