• Anasayfa
  • İnternet
  • Tesla’nın Hızlı Şarj Dolum İstasyonları Ülkemize de Gelecek

Tesla’nın Hızlı Şarj Dolum İstasyonları Ülkemize de Gelecek

1
0
0
0
0
Tesla, dünya üzerinde 400’den fazla hızlı şarj alanı bulunan bir firma. Toplamda 2 bine yakın istasyona sahipler ve Supercharger adındaki bu hızlı şarj dolum istasyonlarının sayısını 2015 yılında iki katına çıkarmak istiyorlar.
Tesla, dünya üzerinde 400’den fazla hızlı şarj alanı bulunan bir firma. Toplamda 2 bine yakın istasyona sahipler ve Supercharger adındaki bu hızlı şarj dolum istasyonlarının sayısını 2015 yılında iki katına çıkarmak istiyorlar.

Supercharger’lar, insanların rahatça faydalanabilecekleri (özellikle alışveriş merkezlerinin olduğu yerlere) alanlara konuluyor ve şarj dolum işleminin olduğu sırada insanların sıkılması engelleniyor. 20 dakika içerisinde bataryanın dolmasını sağlayan hizmetten faydalanabilmek için modellerde 85 kWh batarya olması gerek. 60 kWh bataryaya sahip olanlara daha sonra bu teknoloji eklenebiliyor.Şirketin bu yıl içerisinde İstabul’da resmi olarak ofislerini açması ve yine burada ilk Supercharger istasyonunu kurması bekleniyor. 

Tesla’nın bu yıl içerisinde İstanbul’un ardından İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Muğla, Konya ve Balıkesir’e de şarj dolum istasyonunu kurması bekleniyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0