• Anasayfa
  • İnternet
  • The Revenant Filmini Sızdıran İnternet Korsanı Tutuklandı!!

The Revenant Filmini Sızdıran İnternet Korsanı Tutuklandı!!

0
0
0
0
0
The Revenant ve The Peanuts Movie isimli filmleri internet aleminde yayınlayan korsan, FBI'ın yaptığı çalışmaların ardından tutuklandı.
Günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan korsan içerik erişimi ve paylaşımı, bir kişinin daha başını yaktı. Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde yaşayan William Kyle isimli internet korsanı, The Revenant'ın ve The Peanuts Movie'nin kopyalarını internette yayınlamak suçundan aranıyordu. Her iki filmi de kendi bilgisayarına indiren ve torrent üzerinden indirmeye sunan William'ın, sadece The Revenant linkinin 1 milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığı biliniyor.

Filmleri "clutchit" takma adıyla internete sızdıran internet korsanı, bu işi senelerdir yapıyor ancak sadece son iki filmi yayınlamasının ardından yakalanmış. William'ın neden önceden değil de şimdi yakalandığı bilinmiyor ancak internet korsanının, kullandığı IP adresini değiştirmeyi unutmuş olabileceği düşünülüyor. William'ın sahip olduğu IP adresi üzerinden erişilen bilgiler sayesinde FBI "clutchit" adının William'a ait olduğunu kesin bir şekilde kanıtlamayı başarmış.

The Revenant'ı yayınlayarak FOX'u 1.12 milyon dolar zarar ettiren William, bu ay telif hakkı ihlalinden mahkemeye çıkacak ve alacağı ceza belirlenecek. William'ın 3 yıla kadar hapis cezası alabileceği biliniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0