THY ile Gökyüzünde İnternet

0
0
0
0
0
THY ile Gökyüzünde İnternet
Türk Hava Yolları‘nın ev sahipliğinde 19 Şubat’ta gerçekleşen imza töreni ile TTNet ile THY bir işbirliğinin içine girdi. Sonuç: Uçuş sırasında Wi-Fi hizmeti.
 
Türk Hava Yolları‘nın ev sahipliğinde 19 Şubat’ta gerçekleşen imza töreni ile TTNet ile THY bir işbirliğinin içine girdi. Sonuç: Uçuş sırasında Wi-Fi hizmeti.

İmzalanan anlaşma ile TTNet, uçaklarda Wi-Fi servis sağlayıcısı olarak Türk Hava Yolları’nın marka ortağı olmuş oldu. Bu haberle birlikte birkaç ay önce Amerikan Sivil Havacılık Daire Başkanlığı’nın da açıklamalarına paralel olarak uçaklarda telefonlarımızı kapatma devrinin bittiğini söyleyebiliriz.
 

 Avrasya’nın en büyüğü


Şu anda sahip oldukları ve uluslararası uçuşlarda kullanılan 12 uçakta sürekli internet bağlantısı hizmeti verdiklerini dile getiren THY Genel Müdür Temel Kotil, sahip oldukları 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçaklara ek olarak 330 tipi uçaklarında da bu hizmeti sunmaya başladıklarını ve 20 adet daha 330 alacaklarını ve THY’nin 80 uçakta sürekli internet hizmeti ile uçuş sırasında da yolcularını yere bağlayacaklarını dile getirdi.

Ayrıca; Atatürk Havalimanı’nın da kapasitesinden söz eden Kotil, Atatürk’ün bu yılın sonunda Londra Heatrow’dan sonra Avrupa’nın ikinci büyük havaalanı olma yolunda ilerlediğini ve yolcu kapasitesi olarak İstanbul’un Avrasya’nın en büyüğü, hatta Pekin Havalimanı’nın ardından Asya’nın sayılı havalimanlarından biri olacağını söyledi.
 

 Gökyüzünde Sansür


İmza töreninin ardından düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan katılımcılar arasında bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Tayfun Acarer, bir gazetecinin yasaklı sitelere girişin havada da yasak olup olmayacağını sorması üzerine, “her iki şirket de Türk Ticaret Kanunu ve siciline bağlıdır, tabi ki yurt içinde uygulanan mevzuat gökyüzünde de geçerli olacak” şeklinde cevap verdi.

Ayrıca uçaklarda sesli aramalar konusundaki kısıtlamaların da devam edeceğini söyleyen TTNet Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “konuşma söz konusu olunca bir yolcunun konforunu düşünürken diğer yolcuların konforunun kaçmasını istemeyiz, bu nedenle sesli aramalar konusundaki kısıtlamalar devam edecek. THY’nin bu konfor unsurlarından taviz vermesini istemeyiz” şeklinde konuştu.
 

 Gökyüzünde internet pahalı


Bir süredir uçaklarında internet hizmeti veren Türk Hava Yolları'nın bundan sonra internet servisi TTNet tarafından sağlanacak. Nisan ayından itibaren işleyecek olan anlaşmaya göre de Business sınıfı yolcular için bu hizmeti ücretsiz olarak sunulurken diğer yolcular için saati 9.99 Dolar gibi bir fiyat biçilmiş, günlük abonelik için ise 14,99 Dolar ödemeniz gerekiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0