• Anasayfa
  • İnternet
  • THY Pilotlarından Kontrol Merkezine: Üstümüzden Yeşil Işık Saçan Bir Cisim Geçti

THY Pilotlarından Kontrol Merkezine: Üstümüzden Yeşil Işık Saçan Bir Cisim Geçti

0
0
0
0
0
Dün gece Bodrum-İstanbul seferi sırasında tanımlayamadıkları bir cisim gördüklerini belirten THY pilotları, durumu kontrol merkezine ilettiler.
THY’nin Bodrum-İstanbul seferini yapan TK-2525 sefer sayılı uçağın pilotları, yerden 5 bin metre yükseklikte oldukları sırada kendilerinden 2 bin metre yükseklikte, yeşil ışık saçan bir cisim gördüklerini kontrol merkezine bildirdiler. Boeing 737 tipi yolu uçağının pilotları Gökhan K ve Sadık K., üzerilerinden tanımlayamadıkları bir cismin geçtiğini, kontrol merkezine ‘Üstümüzden yeşil bir ışık geçti’ diyerek rapor verdiler.

Pilotla kontrol merkezi arasında şöyle bir diyalog geçmiş: "Üzerimizden 2 bin veya 3 bin feetten (600-900 metre) tanımlanamayan bir cisim yeşil ışık saçarak önümüzden kat etti. Birden bire kayboldu. Muhtemel UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilot birden gördü, şu anda göremiyoruz.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) yetkilileri ise radarlarda, THY pilotlarının gördüğü bu cismin izine rastlamadıklarını söylediler. Pilotların kuleyle yaptıkları konuşma sırasında ‘UFO’ kelimesini kullanmalarını değerlendiren kıdemli bir yolcu uçağı pilotu, pilotların bu tarz olağandışı durumları rapor etmelerinin normal olduğunu, UFO kelimesini kullanmalarına ise oldukça şaşırdığını belirterek, “Türkiye’de bu tarz söylemlerde bulunmak kolay. Avrupa’da olsa rezil olma korkusuyla bir şey söyleyemezlerdi” dedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0