• Anasayfa
  • İnternet
  • TİB’in Google+’ı Engelleme Kararına Ne Oldu? ( Güncellendi )

TİB’in Google+’ı Engelleme Kararına Ne Oldu? ( Güncellendi )

0
0
0
0
0
Twitter, YouTube ardından Google+ da TİB'in sansür uyguladığı sosyal ağların arasına girdi. TİB'in site sorgulama sayfasında plus.google.com'a TİB tarafından idari tedbir kararı uygulandığı bilgisi yer alıyor.
Twitter, YouTube, Ask.Fm, İnciCaps'ın ardından, Google+ da TİB’in sansür uyguladığı sitelerin arasına girdi. TİB’in site sorgulama sayfasında plus.google.com’a TİB tarafından idari tedbir kararı uygulandığı bilgisi yer alıyor.

Google’ın sosyal ağı Google+ ile ilgili ” 10/06/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-113227 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.” ibaresi yer alıyor. Fakat karar çıkmış olsa da şu anda DNS ve benzeri yöntemler kullanılmadan Google+’a girilebiliyor. Kararın henüz işleme konulmadığı ve gün içinde işleme konulacağı tahmin ediliyor.   http://eekg.tib.gov.tr/ adresinden siz de gerekli sorgulamayı yapabilirsiniz.

Google+'nın neden kapatıldığı konusunda şuan için hiç bir bilgi yok.  Ayrıntılar geldikçe haber güncellenecek..

Acaba merak ediyoruz, sıra Webtekno'ya ne zaman gelecek?GÜNCELLEME:

10:30 itibariyle, konunun ulusal medyada da yer bulmasının hemen ardından tedbir kararı TİB'in sitesinden kaldırıldı. Hala tam olarak neden böyle birşey olduğu konusunda hiç bir yetkiliden açıklama gelmedi. Fakat biz TİB'ten "pardon kuzenim yapmış" açıklamasını bir an evvel bekliyoruz.

GÜNCELLEME 2: 

Google'a yakın bir kaynağa göre, yaşanan teknik hatadan dolayı site kapatıldı. Buna göre internet servis sağlayıcılar ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) arasında bir teknik sorun yaşandı ve anlaşılması üzerine hemen düzeltildi. (Cem Yılmaz'ın dediği gibi: "Yersen, uzay eriği" )

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0