Tinder 1980'lerde Olsa Nasıl Olurdu?

0
0
0
0
0
Tinder 1980'lerde Olsa Nasıl Olurdu?
Dünyada ve Türkiye’de binlerce kullanıcıya ulaşan online arkadaşlık uygulaması Tinder, bu alanda çok büyük bir farklılık yaparak bölgemizdeki bize uygun olan insanları karşımıza çıkararak o kişilerle konuşmamıza olanak sağlıyor. Peki bu uygulamanın 1980’lerde olduğunu bir düşünsenize?
Dünyada ve Türkiye’de binlerce kullanıcıya ulaşan online arkadaşlık uygulaması olan Tinder, bu alanda çok büyük bir farklılık yaparak bölgemizdeki bize uygun olan insanları karşımıza çıkararak o kişilerle konuşmamıza olanak sağlıyor. Peki bu uygulamanın 1980’lerde olduğunu bir düşünsenize?

Eğer 1980’lerde Tinder olsaydı nasıl olurdu sorusuna cevap arayan bir grup tarafından hazırlanan bu videoda, nolstaljinin dibine vurmuşlar. Uygulamanın günümüzdeki versiyonunda eşleştiğimiz kişiyi beğenmek için sağ tarafa, beğenmemek için sol tarafa kaydırırıyoruz. 1980’lerde telefon ekranı üzerinde parmağımızı kaydırma gibi bir deyim olmadığı için, piksel piksel olan fotoğrafı ok tuşlarıyla beğeniyoruz.

Aynı zamanda disketle gelen kurulum dosyalarında bize ait bir kullanıcı adı ve şifre atamışlar. Böylece sisteme rahatlıkla girbiliyoruz. 

 


Kaynak: Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0