• Anasayfa
  • İnternet
  • Tinder'dan Tanıştığı Kadını Kaçıran Kullanıcının 32 Yıl Hapsi İsteniyor!

Tinder'dan Tanıştığı Kadını Kaçıran Kullanıcının 32 Yıl Hapsi İsteniyor!

0
0
0
0
0
Periscope'taki canlı yayında tecavüz skandalının ardırndan Tinder'ın da adı bir suç olayına karıştı. 20 yaşındaki bir kadını kaçırdığı iddia edilen kullanıcı içim ağır cezalar isteniyor.
Mobil uygulamalar bir yandan hayatı kolaylaştırırken bir yandan da kötü niyetli kişilerin elinde suç olaylarına aracılık eder duruma geliyor. Geçtiğimiz günlerde buradaki haberimizde sizlerle paylaştığımız Periscope’taki tecavüz skandalından sonra şimdi de Tinder üzücü bir olaya konu oldu.

 Olay Nasıl Gerçekleşti? 

Engadget sitesinin haberine göre, Birleşik Devletler, Kansas’ta yaşayan bir Tinder kullanıcısı adam kaçırma ve darp etme suçlamasıyla tutuklandı. Shane Steven Allen adlı kullanıcı hakkındaki suçlama ise 20 yaşındaki Kansas Üniversitesi öğrencisi kadını kaçırmak. 12 Nisan tarihinde ortadan kaybolan ismi açıklanmayan kadın öğrenci ,18 Nisan tarihinde hırpalanmış, gözleri mor ve birçok yerinden darbe almış şeklinde geri dönüyor. 

 Suçlu Bulunursa Cezası Ne Olacak?

Üniversite öğrencisini kaçırmak ile suçlanan Steven Allen hakkında 32 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Dava nasıl sonuçlanacak belirsiz ancak tutuklu bulunan Steven Allen isimli Tinder kullanıcısı hakkındaki iddialar doğrulanırsa davalının yıllarca hapis yatması söz konusu. Umarım, amacı insan hayatını kolaylaştırmak olan teknoloji, bundan sonra kötü niyetli kişilerin elinde daha fazla suça sebep olmaz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0