• Anasayfa
  • İnternet
  • Toplanın; Origamiyle Darth Vader Karakterinin Nasıl Yapıldığını Gösteriyoruz

Toplanın; Origamiyle Darth Vader Karakterinin Nasıl Yapıldığını Gösteriyoruz

0
0
0
0
0
Toplanın; Origamiyle Darth Vader Karakterinin Nasıl Yapıldığını Gösteriyoruz
Tadashi Mori ismindeki bir origami ustası, Star Wars’ın efsane karakteri Darth Vader’ın origami ile nasıl yapılabileceğini gösteren bir video paylaştı.
Öncelikle origaminin ne olduğundan kısaca bahsedelim. Japonca ori (katlamak) ve gami (kağıt) sözcüklerinin birleşmesiyle meydana gelen ‘kağıt katlama sanatı’ origami, kağıt parçalarının kesilmeden ya da herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadan sadece katlanarak figürler oluşturulan bir yöntemdir. Ha illa ‘ben kesmeden yapamam’ diyorsanız o türe de kirigami deniyor. Ayrıca bu sanatın adı Japonca kelimelerden oluşuyor olsa da Çinlilere ait olduğu iddia edilen bazı kaynaklar da mevcuttur.

Böyle bir sanat olan origami üzerinde ustalaşmış bazı sanatçılar bulunuyor, Tadashi Mori de o isimlerden bir tanesi. Kişisel sosyal hesaplarından (Facebook, YouTube, Instagram vs) yaptığı origami çalışmalarını paylaşan Mori’nin en ilgi çekici çalışması ise hiç kuşku yok ki Darth Vader’a ait. Mori’nin yaklaşık 45 dakikalık bir çalışmayla kağıttan Darth Vader karakterini nasıl yaptığını gösterdiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

Eğer isterseniz Tadashi Mori'nin sosyal ağ hesaplarını takip ederek tüm çalışmalarına göz atabilirsiniz. (YouTube, Facebook, Instagram)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0