• Anasayfa
  • İnternet
  • TSK’dan Önemli Karar: Kışlalarda Cep Telefonuyla Konuşulabilecek

TSK’dan Önemli Karar: Kışlalarda Cep Telefonuyla Konuşulabilecek

0
0
0
0
0
TSK’dan Önemli Karar: Kışlalarda Cep Telefonuyla Konuşulabilecek
​Birçok askerin davalık olduğu ve askerliğinin uzamasına neden olan ‘kışlada cep telefonu bulundurma yasağı’ hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ‘cep telefonlarının belirli koşullarda ve saatlerde kullanılabileceği’ açıklandı. 
Birçok askerin davalık olduğu ve askerliğinin uzamasına neden olan ‘kışlada cep telefonu bulundurma yasağı’ hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ‘cep telefonlarının belirli koşullarda ve saatlerde kullanılabileceği’ açıklandı. Artık kışlada cep telefonu barındırmak suç kapsamında sayılmayacak.

Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerine emanet edilmiş vatan evlatlarının aileleri ile olan iletişimini geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek maksadıyla; kışlalarda cep telefonlarının belirli koşullar ve saatlerde kullanılmasına yönelik çalışmalarda sona gelinmiştir. Uygulamanın başlamasıyla birlikte erbaş ve erlerimiz özellikleri Türk Silahlı Kuvvetlerince belirlenmiş ve onaylanmış cep telefonlarıyla belirli saatlerde ve belirlenmiş numaralarla aileleriyle konuşma imkânına kavuşacaktır” denildi.


Geçen sene askerliğini yapmış ve 5.5 ay boyunca cep telefonunun nasıl göründüğünü dahi unutan bir kişi olarak şunu söyleyebilirim; askere gidecek olan arkadaşlar bence şimdideb bir araya gelip halay çekmeye başlasınlar. Bu yüzden 6 ay askerliği uzayan askerler tanıyorum, ne demek istediğimi daha iyi anlamışsınızdır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0