Tübitak’tan Milli Arama Motoru

0
0
0
0
0
Tübitak’tan Milli Arama Motoru
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin soru önergesine karşılık veren Kalkınma Bakanı Cevdet YılmazTÜBİTAK tarafından yürütülen BİLGEM BTE Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Laboratuvarı Projesi’nin 100 milyon lira ödenekle alındığını belirtti.
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin soru önergesine karşılık veren Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, TÜBİTAK tarafından yürütülen BİLGEM BTE Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Laboratuvarı Projesi’nin 100 milyon lira ödenekle alındığını belirtti.
 
2016 yılında tamamlanması beklenen projenin AR-GE çalışmalarının yürütüleceğini belirten Bakan Yılmaz, TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen bu çalışmayla milli bir arama motorunun geliştirilmesinin planlandığını ifade etti. (şimdi Google düşünsün)
 
Kamu kurumlarınca ortak kullanılacak merkezi e-posta platformunun geliştirilmesiyle ilgili bir çalışmanın henüz yapılmadığını söyleyen Yılmaz, Kamu Bulut Bilişim Altyapı Oluşturulması eylemi kapsamında ortak bir hizmet alan e-posta platformuna ilişkin çalışmaların şimdilik değerlendirilmeye alınmasıyla yetinildiğini söyledi. (2016 yılında da olsa büyük bir adım atılıyor, sizce?)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0