• Anasayfa
  • İnternet
  • Türk Hacker Grubu Ajanlar: Dünyada Ses Getirecek Eylemler Yapacağız!

Türk Hacker Grubu Ajanlar: Dünyada Ses Getirecek Eylemler Yapacağız!

2
1
0
0
0
Bu zamana kadar Rusya, ABD ve Anonymous’a karşı siber saldırılar düzenlediklerini belirten Türk hacker grubu Ajanlar, dünya genelinde ses getirecek eylemler yapacaklarını belirttiler.
Kendilerini ‘Ajanlar’ olarak tanımlayan, lisede ve üniversitede eğitim gören 10 kişilik bir ekipten oluşan Türk hacker grubu, Rusya ile aramızda yaşanan siber saldırı krizinin ardından Rus sitelerine birçok saldırı düzenledi. Ülkemizde yaşadığımız etkilerin bir benzerini Rusya’ya yaşatan Ajanlar, “Ülkemize karşı kim siber savaş ilan ederse daha fazlası olacak şekilde karşılık veriyoruz” açıklamasında bulundular. Herhangi bir çıkar beklemeden Türkiye aleyhine yapılan tüm siber saldırılara karşılık verdiklerini belirten hacker grubu, Ajanlar ismini yaptıkları işe uygun olduğu için seçtiklerini belirttiler.

Bu zamana kadar ABD Başkanı Obama dahil Red Hack ve İsrail’e kadar binlerce siteye siber saldırı düzenleyen Ajanlar, Obama’nın sitesine yaptıkları saldırılara sebep olarak ‘Türkmenlerin katledilmesine hiç sesini çıkarmaması’nı gösterdiler.Ajanlar’daki üyelerden bir tanesi olan Fenerove, Anonymous’un geçtiğimiz ay yaptığı saldırılara kendilerinin de karşılık verdiğini belirtti. Son olarak açık buldukları her Türk sitesine uyarı mailleri attıklarını belirten Fenerove, bundan sonra da eylemlerine devam edeceklerini söyledi.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0