Türk Hacker'ın Hapis Cezasına 135 Yıl Daha Eklendi!

2
0
0
0
0
Yaptığı sanal korsanlık ile pek çok kişiyi dolandıran, ardından yakalanan hacker Onur Kopçak'a rekor bir hapis cezası verildi.
2013 yılında 11 arkadaşı ile pek çok bankanın internet bankacılık sistemlerini kopyalayan ve bu sayede müşterileri dolandırarak kredi kartı bilgilerini ele geçiren Onur Kopçak, durumu farkeden bir bankanın şikayetinden sonra polisler tarafından yapılan çalışmalar sonucu yakalanmıştı.

Yakalanan Onur ve arkadaşları adına 49 ayrı dava açılmış ve Kopçak'a tam 199 yıl hapis cezası verilmişti. Bu rekor cezanın ardından 26 yaşındaki Onur cezaevinin yolunu tutmuştu.Ancak Onur'un aldığı cezalar bitmiş değil. CNN'in haberine göre Mersin 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde Onur adına açılan başka bir dava da sonuçlanmış durumda. Ve 199 yıl hapis cezasına mahkum edilmiş Onur'un cezasına bu dava sonucu 135 yıl daha eklendi!  

Toplamda 334 yıl gibi inanılmaz bir ceza alan Onur, kararı temyize götürmek yerine ise mahkemeye gönderdiği mektup ile bir bağlamda kararı protesto etti. Onur'un mahkemeye gönderdiği mektup şu şekilde;

''Bir asır 35 yıl cezamın onanmasını talep ediyorum. Sayın başkanım, yukarıda bilgileri yazılı dava dosyanızda yargılandım. Beni yalnızca bir kez görüntülü sistemde görmekle 135 yıl hapis cezası verdiniz. Şuan sorulsa, ten rengimi bile hatırlamayacağınıza eminim. Bilişim suçlarındaki zincirleme suç hükümlerinin yetersizliği, toplumsal istikrar mı sağlıyor anlamış değilim. Verilen astronomik hapis cezalarıyla amaçlanan kazanımın ne olduğu da muammadır. Kararı hiçbir şekilde hak etmediğim halde Yargıtay kurumunda, yürürlükte olan kanun maddelerinden hareketle çözüm üretemeyeceğine dair kuvvetli olan inancım, kararı temyize gerek görmemiştir...''Onur'un ailesi, oğullarının 5 farklı internet sitesi kurduğunu ve bu internet sitelerinin kurbanı olduğunu söylemekte. 

Son dönemlerde hacker'lar ve hack olayları gündemimizi sıkça meşgul ediyor. Bu haberimiz de bu işlerin ne tür boyutlara çıkabileceğini göstermekte. Yorumu size bırakıyoruz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0