Türk Hackerlardan Alman Devlet Sitelerine Siber Saldırı

0
0
0
0
0
Sözde Ermeni soykırımını kabul eden ülkelerden biri olan Almanya, Türk Hack Team tarafından siber saldırıya uğradı. 300'e yakın devlet sitesine erişim engellendi.
Son dönemlerde özellikle Avrupa (onlara giren çıkan neyse orası meçhul) artan sözde Ermeni soykırımı görüşmeleri, haberleri malumunuz.

Avrupa'da -özellike Avrupa birliğinde- önemli söz sahiplerinden olan Almanya da sözde soykırımı tanıyan ülkeler arasına katıldığını açıklamıştı. Bu duruma tepki göstermek isteyen Türk Hack Team üyeleri, aralarında Alman gizli servis ve merkez bankasının sitelerinin de bulunduğu 300'e yakın devlet sitesine saldırarak, erişimi uzun bir süre kapattılar.

Daha önceden Ermenistan ve Avusturya devlet sitelerine yapıkları siber saldırılarla gündeme gelen Türk Hack Team, aralarında Almanya Gizli Servisi (bnd.bund.de), Almanya Bağımsız Katolik Haber Portalı (kath.de), Almanya Merkez Bankası (bundesbank.de), Federal Almanya Araştırma ve Eğitim Bakanlığı (bmbf.de) ile Başkent Berlin (berlin.de) adreslerinin de bulunduğu, yaklaşık 300 devlet sitesini erişime kapattı. Saatlerce süren erişim sıkıntısı yüzünden Alman sunucularında önemli dercede zarar oluştu.Konuyla ilgili Türk Hack Team tarafından yapılan açıklamada "Siber saldırılarımızın sözde soykırım komedisini kabul eden devletlere artarak devam edeceğini belirtmiştik. Ermenistan devlet siteleri ve ardından Avusturya Merkez Bankasını iletişime kapatarak sözümüzde durduğumuzu gösterdik. Aziz Milletimize saygıyla arz ederiz ki; bizler sağ oldukça bu ve benzeri olaylara tepkimiz yöneticimiz ZoRRoKiN liderliğinde artarak devam edecektir'' ifadeleri kullanıldı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0