• Anasayfa
  • İnternet
  • Türk Teknisyen: Aldığım Patent Yüzünden Dünya Devleri Peşimde

Türk Teknisyen: Aldığım Patent Yüzünden Dünya Devleri Peşimde

1
1
0
0
0
İstanbul Avcılar’da led ışıklandırmayla ilgili bir dükkanı bulunan Muzaffer Kumaş ismindeki elektronik teknisyeni, bulduğu yeni bir sistem yüzünden dünya devlerinin patent yüzünden peşinde olduğunu söyledi.
İş yerine sipariş ettiği kebapların kendisine ulaşana kadar yolda soğumasından dolayı aklına bir fikir gelen Muzaffer Kumaş, iki aylık uğraşının ardından elektronik ısıtıcı sistem geliştirdi. 

Buluşuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kumaş, “Normal ısıtıcıların ısınma süresi en az beş dakika alıyor ve motosikletlerde maksimum 35-40 dereceye çıkıyor. Şu ana kadar yapılmış rezistanssız böyle bir motosiklet gıda ısıtıcısı yok. Benim yaptığım ısıtıcı 50-60 saniyede 70 dereceye ulaşıyor ve cihazın alt kısmı ısınmadığı için herhangi bir tehlike arz etmiyor. Cihaza yerleştirdiğim mini fan bu ısının gıda sepeti içinde eşit olarak yayılmasını sağlıyor. Bu sayede motor kuryeleri gıdayı saatler sonra bile getirse ürün aynı sıcaklığını muhafaza ediyor” dedi.

Tasarladığı ürünün patenti için dünya devlerinin kendisiyle görüştüğünü belirten Kumaş, şimdilik gelen teklifleri değerlendirme aşamasında olduğunu belirtti. Rezistans olmadan bir ısıtıcının elektronik sistemle nasıl yapıldığını merak eden bazı mühendislerin kendisine ulaşarak bilgi almak istediğini söyleyen Kumaş, yapılan teklifler arasından en iyisini seçerek patenti satacağını söyledi.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0