Turkcell'den Öğrencilere 1000 Mbps Deneyimi

5
0
0
0
0
Turkcell, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki öğrencilerin yanı sıra, ABD'deki Cornell Üniversitesi öğrencilerinin de yer aldığı ziyaretçilere dünyanın en hızlı internetiyle neler yapılabileceğine dair imkan sundu.
Ülkemizi dünyayla aynı anda fiber internetle tanıştıran Turkcell, "Fiber İnternet Deneyim Odası" ile Türkiye'de 1 milyon 570 bin ev ve iş yerine 1000 mbps internet hız deneyimini yaşatarak günlük yaşamda yarattığı farkları gözler önüne serdi.

2013 yılı boyunca 19 üniversiteden 200'ün üzerinde öğrenciye Turkcell Superonline Fiber İnternet deneyimini yaşatan Turkcell, bir yandan 1000 mbps internet hız farklıyla FTP sunucusuna bağlanarak yüksek hızda download yapma fırsatını sunarken, 1080p HD çözünürlükte video izlemelerini sağladı. Yüksek hız teknolojisi karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen öğrenciler, ışık hızında çevrimiçi oyun oynamanın keyfini de yaşadı.Yıldız Teknik Üniversitesi'yle Başladı, Bahçeşehir ile Kapandı

İlk olarak 4 Ocak 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi ile başlayan etkinlik, 25 Aralık Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileriyle sona erdi. Ayrınca Sabancı Üniversitesi öğrencileri, Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan ile bir araya gelerek hem sohbet etme hem de sektörün geleceği üzerine fikir alışverişinde bulundular.

1000 mbps hız teknolojisinden en fazla etkilenen öğrenci grubu ise ABD Cornell Üniversitesi'nden gelen öğrenciler oldu. 2013 yılı içerisinde etkinlikten faydalanan diğer üniversiteler ise İzmir, Doğuş, Okan, Beykent, Boğaziçi, İstanbul Teknik, Marmara, İstanbul Kültür, Haliç, Özyeğin, Kocaeli ve İstanbul Ticaret, İzmir Ekonomi, Ege ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü zmir, Doğuş, Okan, Beykent, Boğaziçi, İstanbul Teknik, Marmara, İstanbul Kültür, Haliç, Özyeğin, Kocaeli ve İstanbul Ticaret, İzmir Ekonomi, Ege ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü oldu.


Turkcell Superonline Fiber İnternet Deneyim Odası etkinlikleri, 2014 yılında da devam edecek.

5
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
0
0
0
0