TürkHackTeam, Toplam 1725 Yabancı Siteyi Hackledi!

3
0
0
0
0
Kendilerini Atatürk milliyetçisi olarak tanımlayan hacker grubu TürkHackTeam, 1725 yabancı siteyi hackledi.
Birkaç ay önce ülkemize yapılan yoğun siber saldırılar ve ardından verdiğimiz karşılıklardan sonra ortalık biraz durulmuştu. Son olarak TürkHackTeam isimli hacker grubu siber saldırı düzenleyerek toplam 1725 yabancı siteyi hacklediklerini duyurdu.

Saldırı ekibi, ‘Gensu’ kod adlı liderleriyle birlikte hackledikleri sitelerde İzmir Marşı’yla birlikte Türk Bayrağı, Atatürk resmi ve Andımız’ı yayımladılar.

Ekibin lideri olan Gensu kod adlı hacker, "Son zamanlarda halkımızın milli duygularla uyanması, Atatürkçü ve milliyetçi kimliğini hatırlaması gerekiyordu. Biz de ekibimizle birlikte böyle bir operasyon düzenledik. Ümit ederiz ki bu hareketimiz halkta bir kıvılcıma sebep olur. Çok kısa sürede 1725 siteye ulaştık ve belli bir mesaj vermeyi amaçladık. Bunda ekibimin özverili çalışması büyük rol oynadı." açıklamasında bulundu.Hackledikleri sitelerin, hack dünyasının yakından takip ettiği zone-h.org tarafından da tescil edildiğini belirten ekip, birkaç ay önce Rusya Devlet sitelerine ve bankalarına yaptığı siber saldırılarla ciddi maddi kayıplarının yaşanmasını sağlamıştı.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0