• Anasayfa
  • İnternet
  • Türkiye, Aralarında Google’da Çalışan Türklerin de Olacağı Siber Güvenlik Merkezi Kuruyor!

Türkiye, Aralarında Google’da Çalışan Türklerin de Olacağı Siber Güvenlik Merkezi Kuruyor!

0
0
0
0
0
Hava Elektronik Sanayii (HAVELSAN), aralarında Google’da çalışan Türklerin de bulunacağı ve siber güvenlikle ilgili her türlü çalışmanın yapılacağı Siber Güvenlik Merkezi’ni kuruyor.
Dün yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın da gündeminde Türkiye’nin bir Rus uçağını düşürmesi bulunuyordu. Rus uçağı sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle 5 dakika içerisinde 10 kez uyarılmış, daha sonra Türkiye angajman kuralları içerisinde bölgedeki iki F-16 uçağımız tarafından düşürülmüştü. Fakat bu olayın öncesinde Rusların yalnızca sınır ihlali yapmadığı, Türkiye’nin haber kaynaklarına yönelik siber saldırılar yaptığı da ortaya çıkmıştı.

Yaşanan bu olayların ardından siber güvenlik konusu iyice gündeme taşınmış oldu. HAVELSAN tarafından inşaatı devam eden ve bu yıl başında açılması planlanan, siber güvenlik alanında her türlü çalışmanın yapılacağı bir Siber Güvenlik Merkezi kurulacak. Bu merkezde siber güvenlik alanında yeni teknolojiler geliştirilecek, güvenlik sistemlerinin test ve onay işlemleri de buradan yürütülecek.Basit bir güvenlik birimi olarak görülmeyen bu merkeze, dünyada bu alanda yetişmiş Türk kökenli bilgisayar ve bilişim sektörü uzmanlarının transfer edilmesi hedefleniyor. Bu kişiler arasında Google’da çalışan Türkler de yer alıyor. Tabii bu çalışanları Siber Güvenlik Merkezi’ne çekmek çok kolay olmayacak, o yüzden gelecek olan uzmanlara piyasanın çok daha üzerinde ücretler verilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0