• Anasayfa
  • İnternet
  • Türkiye'deki İnternet Kullanıcıları Televizyonları Sessizliğin Sesi Yapıyor!

Türkiye'deki İnternet Kullanıcıları Televizyonları Sessizliğin Sesi Yapıyor!

0
0
0
0
0
Yapılan araştırmaya göre, ülkemizde internet kullanımı alışılmışın dışında ilerliyor. Çoğu kullanıcı internette online olmadan önce mutlaka televizyonu açıyor.   
  
Günümüze akıllı telefon kullanmayanların sayısının yok denecek kadar az olduğunu söylesek herhalde yanılmış olmayız. Evde otururken veya sosyalleştiğimiz herhangi bir ortamda bile elimizden düşmeyen akıllı telefonlar, başka bir işe odaklanmamız gerekirken bile kendisini ön plana çıkarabiliyor. 

Yapılan araştırmalara göre, ülkemizde internet kullanımı gerçekten ilginç bir şekilde ilerliyor. Ülkemizdeki internet kullanıcılarının yüzde 90 kadarının ilk yaptığı şey eve geldiklerinde televizyon karşına geçmek ve arkasından sosyal medya da online olmak. Yani televizyon artık evin temel yapı taşı konumunda. Mutlaka açılması gerekli gibi bir his uyandırıyor ve durmadan bir şeyler anlatıyor. Bir bakıma yalnızlığınızın sesi oluyor diyebiliriz. 

Tabi ki de televizyonu sadece arkada boş boş gürültü yapsın diye kullanmak dışında da takılan internet kullanıcıları var. Örneğin, internet kullanıcılarının yüzde 30’luk bir kısmı, televizyonda gördüğü insanları veya herhangi bir markayı hemen internette arayarak en kesin sonuca ulaşmaya çalışıyor. İnternet başında online olarak kalma süreleri ise 30 dakika ile 8 saat arasında değişiyor. Araştırmacılara göre, internetin ve teknolojinin hayatımıza tamamen dahil olmasıyla birlikte kulllanım süreleri büyük bir artış gösterecek. Dolayısıyla çoğu kullanıcı bu gidişattan negatif yönde etkilenecek ve psikologların kapısını aşındıracak.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0